Zostań Aniołem dla Dobrzycy, która leczy rany po przejściu orkanu Dudley

Avatar photoIrena Kuczyńska23 lutego 20225min
274055519_2932179720370747_6198495350340277249_n.jpg
Milion złotych na wsparcie poszkodowanych przez orkan Dudley mieszkańców Dobrzycy i Sośnicy, chcą zebrać twórcy grupy "Zostań Aniołem dla Dobrzycy", na której prowadzone są licytacje fantów i usług. Akcja potrwa do końca maja a zebrane pieniądze trafią  na oficjalne konto, które uruchomiła gmina Dobrzyca.
Licytować każdy może

Grupę Zostań Aniołem dla Dobrzycy  utworzyli dwaj społecznicy – dobrzyczanin Paweł Kantek i Konrad Świderski – lider pleszewskich struktur Fundacji Bread of Life.

Więcej: Pleszewskie aukcje charytatywne –  Bread of Life  – oficjalnie otwarte        

Fanty lub usługi  na aukcję może przekazać każdy. Zwycięzcy licytacji wpłacają pieniądze na konto zbiórki. Na licytację Zostań Aniołem dla Dobrzycy wystawiono m.in. voucher na dwie wizyty w gabinecie fizjoterapeutyczno – naturoterapeutycznym, weekendowe pobyty w Rewalu, czy w Ustroniu dla 5 osób, sesje fotograficzne, usługi m.in. fotobudki, wypieki chleba czy tortów.

 Strona z licytacjami dla poszkodowanych

Do zlicytowania
Dom zlicytowania weekend w ośrodku Bajkowa Radość
Dobrzyca leczy rany po orkanie

Przypomnijmy, że w Dobrzycy i Sośnicy wichura naruszyła lub zniszczyła ponad 90 budynków, z czego 5 inspektor nadzoru wyłączył z użytku.

Czytaj: Kilkadziesiąt osób bez dachu nad głową
Czytaj:To cud, że nikt nie zginął

Wszystkie środki z licytacji i ze zrzutki Zostań Aniołem dla Dobrzycy trafią na konto uruchomione przez Urząd Miejski Gminy Dobrzyca i tam będą dzielone pomiędzy potrzebujących, których jest wielu.

Dobrzyca po orkanie foto Powiat Pleszewski
Dobrzyca po przejściu orkan a Dudley

Informacja o przekazaniu zebranych pieniędzy na konto urzędu jest ważna, zwłaszcza, że pojawiło się kilku oszustów, którzy podszywając się pod mieszkańców Dobrzycy, tworzą fałszywe zbiórki, żerując na cudzym nieszczęściu.

Nie tylko pieniądze

Oprócz pieniędzy potrzebne są też materiały budowlane i usługi ogólnobudowlane, dekarskie, dekarsko – ciesielskie. W tej sprawie można się kontaktować z Wojciechem Maniakiem – dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca
tel. 664 027 558.

cegła ceramiczna; cement; wapno; papa termozgrzewalna; styropapa; drewno – łaty 4×5 cm; wełna mineralna; styropian różnej grubości; membrana; materiały na podbitki – drewniane/panele; blachodachówka; gwoździe, śruby, śruby do mocowania łat, haczyki do dachówek; rynny okapowe i rury spustowe o przekroju 14 cm; gładka blacha do opierzenia – malowana proszkowo.

Konto uruchomione przez UM Gminy Dobrzyca

Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na poniższe konto:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca
ul. Koźmińska 10
63-330 Dobrzyca
konto BS Dobrzyca: 94 8409 0001 2001 0000 1948 0005


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska