Pomóżmy uratować życie małego Olusia!

Avatar photoIrena Kuczyńska22 września 20205min
Czolo-1.jpg

W Pleszewie i okolicy odbywa się zbiórka pieniędzy na leczenie 3,5 letniego Olusia Nowackiego. U chłopczyka bardzo późno zdiagnozowano nauroblastomę czyli guz pomiędzy głową a szyją.Na razie Oluś leczony jest w Centrum Zdrowie Dziecka. Ale czeka go 8 zastrzyków, które może przyjąć tylko w Stanach Zjednoczonych. Ich koszt sięga 1 000 000 złotych – mówi Dorota Żarnowska.
Oluś jest wnuczkiem Doroty Żarnowskiej – wieloletniej szefowej osiedla, radnej miejskiej, emerytowanej funkcjonariuszki Straży Miejskiej, kobiety, która do tej pory pomagała wszystkim i wszędzie. Teraz prosi o wsparcie zbiórek pieniędzy na leczenie jej 3,5 letniego Olusia.
Babcia mówi, że symptomy choroby, w postaci opadającej powieki,  pojawiły się już rok temu. Były wizyty u okulisty, laryngologa, onkologa. Nie zdiagnozowano niczego. Dopiero w czerwcu tego roku, kiedy chłopczyk zaczął gorączkować i nie mógł biegać, bo nóżki bolały, rodzice trafili do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie okazało się, że dziecko cierpi na neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego.  Babcia mówi, że wnuczek jest po 4 chemiach. Ponieważ  guz pierwotny znajduje się w rzadkiej lokalizacji pomiędzy głową a szyją, możliwa jest nawet zagraniczna operacja. A na koniec immunoterapia i leczenie szczepionką neuroblastoma w Nowym Jorku. Koszty takiego leczenia sięgają nierzadko miliona złotych! 
Od września trwają w Pleszewie, skąd pochodzi mama Olusia, zbiórki, zrzutki, licytacje nawet słoików z grzybami czy kompotami. Każdy grosz się liczy.
Babcia Olusia Dorota Żarnowska ustawia się z puszką podczas imprez, których jest, niestety, niewiele. I prosi o wsparcie leczenia wnuczka.Wystawiła na licytację swój ukochany akordeon. Marzyła, że teraz na emeryturze pogra. Ale akordeon został zlicytowany. Do 21 września zebrano prawie  56 000 zł. Dochód z inauguracyjnego meczu KS Kosz Pleszew 4 października, też będzie przeznaczony na Olusia. Pomagajmy, bo nie wiemy, kiedy i my tej pomocy będziemy potrzebowali.

Na rzecz Olusia zbierane są też nakrętki i puszki. m.in. przed Szkołą Podstawową w Jedlcu, w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Pleszewie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Wkrótce pojemniki na nakrętki zostaną umieszczone na pleszewskich osiedlach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej, o czym informuje Zarząd spółdzielni.

RADIO CENTRUM Dla Olusia

Zrzutka na Olusia  https://zrzutka.pl/w3f7fx

Link do Bazarku dla Olusia, gdzie trwają licytacje https://www.facebook.com/groups/803464830193604/

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska