Popiół do recyclingu, bioodpady też

Avatar photoIrena Kuczyńska16 listopada 20202min
pojemniki-2-czoło.jpg
Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie zakupiło i rozpoczęło dystrybucję 4000 pojemników na bioodpady kuchenne i 1000 pojemników na popiół.
Chodzi o dokładniejszą segregację odpadów a tym samym obniżenie kosztów ich odbioru w Wielkopolskim Centrum Recyclingu w Jarocinie – podkreśla Marcin Konieczny z biura prasowego UMiG Pleszew.
Pojemnik brązowy jest przeznaczony na odpady bio-kuchenne czyli kwiaty doniczkowe i przekwitnięte, owoce i warzywa surowe, obierki surowe, skorupki jaj, fusy po kawie, chusteczki higieniczne i ręczniki papierowe.
Jest ich 4000 – trafią do gospodarstw domowych, które nie zadeklarowały prowadzenia kompostownika oraz do lokali gastronomicznych.
Pojemniki szare, na popiół, których jest 1000, zostaną dostarczone tym wszystkim, którzy do 30 października, zadeklarowali taką potrzebę.
Osoby, które nie zamówiły kubła, muszą wygospodarować  jeden z dotychczasowych pojemników  i opatrzyć go naklejką POPIÓŁ, dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Komunalne.
Prezes „komunalki” Grzegorz Knappe obiecuje, że spóźnialscy mogą liczyć na szare pojemniki w styczniu, ale trzeba będzie po nie podjechać do PK. Nikt im pod drzwi ich nie podwiezie. I uwaga, popiołu nie wolno pod żadnym pozorem mieszać z innymi odpadami.
Od 1 stycznia 2021 roku można się spodziewać oddzielnego harmonogramu odbioru popiołu. Koszt nowego pojemnik, z dostarczeniem, sięga 100 zł. Ten koszt PK bierze  na siebie. Lepsza segregacja oznacza mniejsze koszty w punkcie odbioru odpadów w Wielkopolskim Centrum Recyclingu w Jarocinie.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska