Porzucisz auto – zapłacisz

Irena Kuczyńska30 kwietnia 20192min0
Renata-Garsztka-foto-Tomasz-Wojtala.jpeg

Prawie 16 000 złotych musi zapłacić właściciel samochodu, który pojazd zaparkował w miejscu niedozwolonym i przez półtora roku, mimo upomnień, po jego odbiór się nie zgłosił.

Odholowanie auta i przechowywanie go jedną dobę kosztuje w powiecie pleszewskim około 600 złotych – powiedziała radiu Centrum Renata Garsztka – naczelnik wydz. komunikacji w pleszewskim starostwie.

Nie opłaca się porzucać starych aut ale są osoby, które to robią. I płacą nie tylko za odholowanie auta na parking przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie, ale też za każdą dobę parkowania, co w przypadku pojazdu do 3,5 tony w tym roku kosztuje 41 zł.

Jeśli parkowanie się przedłuża, po trzech miesiącach starosta podejmuje decyzję o przepadku mienia na rzecz powiatu, szacowanie wartości i sprzedaż albo złomowanie. Do tego momentu właściciel płaci za wszystkie procedury.

„Pieniądze są egzekwowane w każdym przypadku, także jeśli kwoty są niższe, kiedy auto – na polecenie policji zostało odholowane, bo kierowca nie miał aktualnego OC, prawa jazdy, bądź zaparkował auto w niedozwolonym miejscu albo w miejscu, które zagrażało bezpieczeństwu” – dodaje Renata Garsztka.

Źródło:RADIO CENTRUM