Powitanie jesieni w pałacu w Żegocinie

Irena Kuczyńska10 września 20213min
Pałac w Żegocinie  zaprasza w ten weekend na "Powitanie jesieni". W programie są wystawy, koncerty, rodzinny piknik, atrakcje dla dzieci oraz budka z wypiekami: żegocińskim chlebem wg starego przepisu i ciasteczkami z literką "Ż".
1-4.jpg

 

Remonty pałacu są dopiero w planie ale właściciele robią co mogą, aby warto było w weekendy do Żegocina zaglądać.

Zbudowany w końcówce XVIII wieku i rozbudowany w wieku XIX pałac jest w opłakanym stanie. Ale urzekł nowych właścicieli na tyle, że postanowili go kupić i tchnąć nowe życie. Zwłaszcza, że ma ciekawą historię z aktorką Heleną Modrzejewską w tle.

Bywała tu z mężem Karolem Chłapowskim – bratem Józefa – właściciela majątku na przełomie XIX i XX wieku. “To nie my wybraliśmy pałac w Żegocinie, ale to pałac nas wybrał” – tak odpowiadają właściciele na pytanie, dlaczego właśnie Żegocin kupili.

Przyjeżdżają tu od marca tego roku, w każdy weekend, sprzątają, zabezpieczają i realizują swoje marzenie o utworzeniu w pałacu miejsca spotkań z kulturą. W ten weekend witają jesień. W sobotę od południa imprezy dla dzieci z pokazem ratowników WOPR z Gołuchowa.

O 16.00 otwarcie wystaw obrazów Sylwii Klimczak “Moja Lizbona”, Magdaleny Głoskowskiej – Drytkiewicz “Skrzydłem pisane” oraz fotografii “Literatura w obiektywie” z biblioteki w Pleszewie. O 19.00 zaśpiewa Michał Matuszewski – laureat “The Voice of Poland”.

W niedzielę od południa rodzinny piknik przed pałacem, o 15.00 koncert pianistki Marii Rutkowskiej i jej uczniów. Będzie też coś dla ciała: żegociński chleb upieczony wg dawnych receptur i ciasteczka z budki, z literką “Ż” jak Żegocin.

Wartością dodaną jest piękny park z aleją grabową oraz towarzystwo właścicieli – ludzi z pasją realizujących marzenie swojego życia.

Czytaj też:Pałac w Żegocinie wybrał sobie właścicieli

Wiosennie przy pałacu w Żegocinie