Codzienność w czasach epidemii

Avatar photoIrena Kuczyńska27 marca 20205min
91059437_2638291733073762_3954004389424791552_o.jpg

Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie przyjmuje petentów, ale apeluje do pleszewian o załatwianie spraw przez telefon.

Starostwo Powiatowe załatwia sprawy głównie telefonicznie i meilowo. Biura Spółdzielni Mieszkaniowej są zamknięte, kontakt tylko telefoniczny. Do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wciąż przychodzą petenci – tak wygląda Pleszew w drugim tygodniu pandemii wirusa.

Większość pleszewian posłuchało apeli i przebywa w swoich domach, ograniczając wyjścia tylko do sklepów z żywnością, lekami i artykułami drogeryjnymi. Do budynku starostwa petent nie wejdzie z ulicy. Wszystkie sprawy załatwiane są przez internet lub telefonicznie. Pleszewski ratusz jest otwarty, urzędnicy pracują rotacyjnie a wielu z nich zdalnie, ale ludzie przychodzą, mimo iż nie muszą. I tu apel rzeczniczki UMiG Pleszew – nie przychodźcie, jeśli naprawdę nie musicie.

Przychodzą też petenci do M-G OPS, głównie po zapomogi. Odcięcie dzieci od darmowych obiadów w szkołach jest w niektórych rodzinach problemem. Biura Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko -Własnościowej zamknięto. Czynsz można wpłacać przelewami albo trzeba przeczekać epidemię, karnych odsetek nie będzie – zapowiada prezes zarządu.

W trosce o dobro nas wszystkich oraz w związku z faktem, że część zwłaszcza starszych mieszkańców Spółdzielni, pomimo naszych usilnych próśb nie ograniczyła bezpośredniego kontaktu z pracownikami, zostaliśmy zmuszeni podjąć decyzję by od dnia 30.03.2020 r. zamknąć nasze biura. Sprawy odwiedzających nas osób były wielokrotnie możliwe do załatwienia drogą telefoniczną bądź mailową, jak np. ustalenie wymiaru czynszu czy też uzyskanie informacji kiedy nastąpi zwrot za wymianę stolarki okiennej.
Informujemy, że pracownicy Spółdzielni będą nadal wykonywać swoje obowiązki, dlatego kontakt mailowy i telefoniczny pozostaje bez zmian.
Dodatkowo, przy drzwiach wejściowych do siedziby Spółdzielni została zamontowana skrzynka pocztowa, w której możecie Państwo umieszczać skierowaną do nas korespondencję. W sprawach pilnych i uzasadnionych, możliwy jest kontakt bezpośredni z pracownikiem – jednakże po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu.Mamy nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy i będziemy mogli spotkać się z Państwem osobiście.

Jeśli chodzi o zaopatrywanie osób starszych w żywność czy leki, taka pomoc działa w Pleszewie.

Nie zamknięto jeszcze Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ale i tam ruch powinien być ograniczony do niezbędnego minimum. Jeśli chodzi o uroczystości pierwszokomunijne, to księża zaczęli je przekładać np. w parafii w Tursku na sierpień. W Pleszewie – co potwierdził radiu Centrum ks. Henryk Lemke z parafii Najświętszego Zbawiciela, na razie trwają rozmowy proboszczów z rodzicami. Decyzje o przesunięciu uroczystości zapadną w tych dniach.

RADIO CENTRUM Pozamykane

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska