Przeprowadzki, wyprowadzki

Avatar photoIrena Kuczyńska2 marca 20203min
dom_kultury.jpg

Do byłej siedziby Domu Kultury w Pleszewie przy ulicy Bogusza 3, przeniesiono organizacje, które do tej pory miały swoje biura w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 35.

Docelowo oba budynki zostaną zburzone, a na tym miejscu powstanie budynek mieszkalno – usługowy.

Siedziby dawnego Domu Kultury przy Bogusza 3 nie udało się wynająć, więc miasto postanowiło poprzenosić do niego biura organizacji takich jak Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polski Związek Diabetyków, Związek Harcerstwa Polskiego, organizacje kombatanckie, zespoły muzyczne wynajmujące lokale w kamienicy nieopodal.

Kamienica przy ul. Poznańskiej 35, znana przez starszych pleszewian jako „kamienica po doktorze Sąginie” na razie zostanie zabezpieczona, zamknięta na przysłowiowe trzy spusty i nie będzie generować kosztów. Oczywiście będzie tak do czasu, kiedy oba budynki – zarówno siedziba Domu Kultury przy Bogusza 3 jak i sąsiadująca z nim kamienica, nie zostaną wyburzone.

Historia kamienicy po doktorze Sąginie TUTAJPrzygotowana jest koncepcja projektowa i wizualizacja budynku mieszkalno – usługowego, który ma powstać na zbiegu Poznańskiej i Bogusza. Jest też dokumentacja. Aktualnie trwają prace nad projektem. Wyburzanie starych domów i budowa nowego  budynku mieszkalno – usługowego,  rozpocznie się nie wcześniej niż za dwa, może trzy lata – przewiduje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Radio Centrum Przeprowadzki


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska