Przygotowani do zimy

Irena Kuczyńska16 stycznia 20182min
ZIMA-ZIMA-ZIMA.jpg

Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie jest przygotowane do odśnieżania i posypywania. 24 pojazdy i 30 pracowników czeka na sygnał do wyjazdu na ulice. Zlecają to zarządcy dróg.

Prognozę pogody sprawdza też prezes PK Grzegorz Knappe, korzystając ze sprawdzonej strony ICM.EDU. Wynika z niej, że we wtorek, około godziny 13.00 śnieg przestanie sypać i temperatura ustali się koło “O”. – Jesteśmy przygotowani do zimy – podkreśla prezes PK w Pleszewie.

Najbardziej pracowita dla PK była zima sprzed trzech lat, kiedy sypał śnieg i trzymał mróz około 15 dni. Wtedy pracowało 15 piaskarek i pługów śnieżnych, 6 ładowarko – koparek, 3 ciągniki z pługiem i 30 pracowników.

W tym roku w zasobach PK czeka 1500 ton piasku i 100 ton soli. W razie ataku zimy firma ma do odśnieżenia 170 km dróg powiatowych i gminnych oraz 140 000 metrów kwadratowych chodników. Kontrakty z zarządcami opiewają na 640 000 zł.

Ale trafią one na konto PK, dopiero po wykonaniu pracy. Nie ma zimy, nie ma kasy. Pozostaje w UMiG Pleszew i w Zarządzie Dróg Powiatowych. We wtorek na pewno będą odśnieżone ulice w gmine w Pleszewie. Bo sygnał do odśnieżania już z ratusza przyszedł.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-w-pleszewie-przygotowani.html