Psi spacer na rzecz bezdomniaków z azylu w Czerminie

Irena Kuczyńska6 grudnia 20235min
Pleszewianie ze swoimi pieskami wyruszą na psi spacer po mieście. Podczas spaceru odbędzie się zrzutka na pomoc psiakom - bezdomniakom z azylu w Czerminie. Na spacer zaprasza pani Joanna, która szkoli psy w posłuszeństwie i tropieniu.
SpaCER-2022-1.jpg

Spacer rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich. Zabieramy swojego pieska i puszki z karmą dla czworonogów z azylu w Czerminie – zaprasza inicjatorka spaceru.

List Czoko do św. Mikołaja

Na portalu społecznościowym Psyjacielski Sad, który prowadzi miłośniczka psów Joanna Gottowt, znajduje się list napisany do św. Mikołaja przez psa Czoko, który już piątą zimę spędza w azylu w Czerminie, gdzie warunki są bardzo trudne a na adopcję stary, niedowidzący pies raczej nie ma szans. Podobnie jak bez szans jest sunia Atma, która jest tam już 2,5 roku. Aktualnie w azylu są 4 psiaki.

Trudno o kasę

Gmina kupuje  dla nich karmę ale na weterynarza, który leczy schorowanego psa, trzeba kasę znaleźć zaś sponsorów przytulisk w małych miejscowościach brakuje. Tu nadal, niektórym osobom pies kojarzy się z budą i łańcuchem.

Czoko
Atma

 

Na spacer z karmą

Stąd sobotni spacer na rzecz bezdomniaków z azylu w Czerminie, którymi opiekują się wolontariuszki. Pleszewski spacer z psami  startuje  o 17.00  z Placu Powstańców Wielkopolskich, gdzie będzie zbierana karma dla psów. Trasa spaceru powiedzie ul. Poznańską, Ogrodową i jeśli będzie sprzyjająca pogoda, do marketu Brico przy Kaliskiej i z powrotem. Przechadzka będzie pełna niespodzianek dla psów i ich właścicieli – zapowiada pani Joanna.

Fotki piesków

Nie zabraknie fotek, za wrzut do puszki na rzecz azylu w Czerminie. Zapisy na spacer na profilu Psyjacielski Sad i w aplikacji Messenger organizatorki spaceru