Ptak w pierwszej turze, w gminach bez zmian

Avatar photoIrena Kuczyńska22 października 20182min
Ptak-czolowe.jpg

Wg nieoficjalnych jeszcze informacji wybory na burmistrza MiG Pleszew wygrywa w I turze Arkadiusz Ptak, pokonując czterech rywali.

W Choczu, Czerminie, Gizałkach, Dobrzycy i Gołuchowie wygrali dotychczasowi włodarze. W Gołuchowie  mandat radnego stracił długoletni przewodniczący rady Jan Sobczak.

W Pleszewie Arkadiusz Ptak – lider Towarzystwa Miłośników Ziemi Pleszewskiej – zastępca burmistrza Pleszewa od 12 lat, uzyskał 53,58 procent głosów. Pozostała czwórka konkurentów : Grzegorz Jenerowicz (PiS), Łukasz Marciniak (KWW Pleszewianie), Zdzisław Gorzeliński (Koalicja Obywatelska), Eryk Kowcuń (KWW Przyjazny Samorząd Pleszew) podzieliła brakujące procenty między siebie.

Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, drugiej tury w Pleszewie nie będzie. Gdyby była to pomiędzy Arkadiuszem Ptakiem i kandydatem PiS Grzegorzem Jenerowiczem.

W Dobrzycy burmistrz Jarosław Pietrzak z PSL wygrał z popieranym przez PiS Arturem Wieczorkiem. W Czerminie Sławomir Spychaj z PSL też pokonał rywala – niezależnego Mariusza Kałużnego.

W Gizałkach w pierwszej turze z wynikiem 58,28 wygrał dotychczasowy wójt Robert Łoza, pokonując dwóch rywali: byłego wójta Mariusza Piaseckiego i Przemysława Łyskawkę, startujących z własnych KW.

W Choczu burmistrz Marian Wielgosik wygrał z Anną Koniewicz – Kruk (własne KWW).

W Gołuchowie wygrał w I turze wójt Marek Zdunek z PSL-u, który miał dwóch rywali: Czesława Szymoniaka z PiS i  Marcina Ferenca z KWW Niezależni dla Gminy Gołuchów.

Nie ma jeszcze dokładnych składów rad miejskich i rad gmin. Komisje cały czas liczą. Ten tekst będzie aktualizowany…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska