Randka w ciemno z książką na Walentynki

Irena Kuczyńska11 lutego 202119min
czolo.jpg
Randka w ciemno z książką – to jedna z walentynkowych propozycji Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew.  Wypożycz ❤️ Rozpakuj ❤️ Daj się zaskoczyć – zachęcają w social mediach pleszewskie  bibliotekarki.
I czytelnicy śpieszą na ul. Kolejową 1 i wypożyczają  książki w ciemno i się cieszą. A o to przecież chodzi w Święto Zakochanych.

 
Opakowane w szary papier z czerwonym serduszkiem książki, obwiązane są szarym sznurkiem z kartką zawierającą zachętę: Wypożycz ❤️ Rozpakuj ❤️ Daj się zaskoczyć. Mają też swój kod do sczytania i odnotowania w kartotece. Leżą w skrzynkach a Czytelnicy biorą je w ciemno, nie znając ani tytułu ani autora.
Dopiero w domu, po odpakowaniu widzą, co wypożyczyli. Prawdziwa randka w ciemno, bo książki są o miłości – mówi Magdalena Jędraszak – jedna z inicjatorek walentynkowej akcji w  bibliotece. Taka zachęta wyciąga z domów nawet tych czytelników, którzy niechętnie w mroźne dni domowe pielesze opuszczają.
Ale i dla tych, którzy nie wychodzą, przygotowano atrakcję walentynkową, konkurs na najciekawszą książkę o miłości. Nie chodzi oczywiście o napisanie własnej książki ale o polecenie już napisanej, innym do przeczytania. Najciekawsze recenzje zostaną nagrodzone.
Także dla najmłodszych czytelników przygotowano atrakcję – krótką grę biblioteczną – do odbycia na miejscu.
Od początku tego roku bibliotekę na dworcu, mimo pandemii, odwiedziło 2500 osób, które wypożyczyły ponad 8000 książek. Liczna grupa korzysta też z bezpłatnych kodów do bazy serwisu LEGIMI. Praca  pleszewskich bibliotekarek daje więc efekty!