Remont drogi bez dotacji?

Avatar photoIrena Kuczyńska9 lutego 20182min
Halina-Meller-dyr.-ZDP.jpg

Powiat pleszewski na razie nie otrzymał spodziewanej dotacji do modernizacji ulicy 70 pułku piechoty, która łączy Pleszew z Kowalewem i biegnie wzdłuż toru kolejki.

Teraz starosta i burmistrz Pleszewa rozważą, w jakim zakresie modernizację ulicy 70 pułku piechoty są w stanie zrealizować z własnych środków.

Halina Meller – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie potwierdza, że wniosek powiatu o refundację połowy kosztów z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, znalazł się na 19. miejscu, a pieniądze wystarczyły na realizację 13. wniosków.

Koszt budowy nowej jezdni, ciągu pieszo – rowerowego, budowy przepustów, utwardzenia poboczy to 4 872 000 złotych. Liczono na 2 436 000 zł refundacji. Zgodnie z umową miasto dokłada powiatowi 30 procent do każdej remontowanej drogi.

W sytuacji braku dotacji może to być 1 600 000 zł. Powiat musi znaleźć 3 200 000 zł. Pleszewianie bardzo liczą na tę drogę, którą dojeżdżają do stacji kolejowej w Kowalewie. A że rok jest wyborczy, więc domniemywać można, że ulica 70 pułku piechoty, który to pleszewianie darzą taką estymą, będzie zrobiona.

Dwa lata temu powiat podjął się regulacji gruntów pod  budowę drogi. Szczegóły w tym linku: http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/remont-drogi-z-pleszewa-do-kowalewa-za-dwa-lata,3865064,artgal,t,id,tm.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska