Remontu na razie nie będzie

Avatar photoIrena Kuczyńska16 sierpnia 20183min
Ul.-70-Pułku-Piechoty-łączy-Pleszew-i-Kowalew.jpg

Nie będzie w tym roku modernizacji ulicy 70 pułku piechoty, która łączy Pleszew z Kowalewem, gdzie jest stacja kolejowa.

Powiat nie otrzymał w tym roku dotacji z żadnego z rządowych programów – potwierdziła radiu Centrum Halina Meller – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

Starania o modernizację drogi, bardzo ważnej dla mieszkańców zarówno Pleszewa jak i Kowalewa, rozpoczęto dawno.

Dwa lata temu okazało się, że najpierw trzeba załatwić sprawy własnościowe gruntów pod nową drogę, która po modernizacji musi mieć 6 metrów szerokości plus ciąg pieszo – rowerowy. Koszt przebudowy drogi z wycięciem starych drzew, budową jezdni, zjazdów do posesji sięga 5 500 000 zł.

Powiat złożył wniosek o dotację w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Pod koniec czerwca okazało się, że zajął pierwsze miejsce, ale na liście rezerwowej Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Teraz okazało się, że kasy na zadania z listy rezerwowej nie będzie. Halina Meller mówi, że powiat złoży w 2019 roku kolejny wniosek i ma nadzieję na pieniądze, bo rząd zapowiada duże wsparcie remontów dróg lokalnych.

Ulica 70 pułku piechoty czeka na modernizację

    

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-remontu-drogi-nie-bedzie.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska