Remonty w szkołach, ile i za ile

Avatar photoIrena Kuczyńska24 lipca 20184min
Remont-w-Dwójce.jpg

Trwają remonty w placówkach oświatowych miasta i gminy Pleszew.

Docieplany jest budynek szkoły w Taczanowie Drugim, modernizowane jest jedno piętro w budynku podstawówki z połowy XIX wieku. Do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych dostosowywany jest jeden z budynków przedszkolnych.

Największe wyzwanie przed ekipami remontowymi w ZSP nr 2. Kapitalnemu remontowi jest poddawane całe piętro budynku, który ma 170 lat i pamięta czasy zaboru pruskiego.

Rok temu została pięknie odczyszczona elewacja, teraz czas na wnętrza, które zajmują najmłodsze dzieciaki – podkreśla Roma Kaczmarek – dyrektor szkoły.

Trwa tam prawdziwa rewolucja, oczywiście z uszanowaniem historii. Koszt remontu – 250 000 zł, finansowany z budżetu miasta.

1 200 000 złotych kosztuje termomodernizacja szkoły w Taczanowie Drugim, gdzie trzeba ogrzać duży i przestrzenny budynek. Pieniądze pochodzą z dotacji i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

300 000 zł kosztują czujniki, drzwi przeciwpożarowe oraz inne urządzenia, w które trzeba wyposażyć budynek przedszkola na Mieszka I. Na budynku przedszkola publicznego w Brzeziu trwa wymiana dachu.

foto Izabela Świątek


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska