Rowerem przy torach od Targowej do Lipowej

Avatar photoIrena Kuczyńska11 czerwca 20212min
20210609_183704-800-1.jpg

Do końca wakacji potrwa budowa ciągu pieszo rowerowego w Pleszewie, który połączy ulicę Targową z Lipową wzdłuż tory pleszewskiej kolejki. Ścieżka to z jednej strony kontynuacja budowy trasy rowerowej w centrum miasta Pleszewa, z drugiej ciąg dalszy rewitalizacji terenów pokolejowych.

Ciąg pieszo – rowerowy przy torach liczy 350 metrów. Rozpoczyna się od ulicy Targowej dużym terenem zielonym, gdzie powstaną dwa skwery z miejscem rekreacji i wypoczynku. Potem ścieżka się zwęża, dochodząc prawie do samego toru, by dalej znów nieco się poszerzyć. Ale będzie bezpiecznie, bo projekt przewiduje oddzielenie ścieżki rowerowej od toru ogrodzeniem, który będzie obsadzony bluszczem. Znaczy to, że będzie bezpiecznie spacerować i jeździć rowerem.

 

Przy ścieżce staną klony, a na skwerach także brzozy, kasztanowce i śliwy. No i krzewy, w tym lawendowe. Będzie też oświetlenia, co powinno skutecznie odstraszyć chuliganów i nie tylko. Koszt budowy ścieżki sięga 646 000 złotych. Część pieniędzy miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego na budowę wszystkich ścieżek.

Ciąg pieszo – rowerowy przy torze, którego budowa właśnie się rozpoczyna, jest elementem sieci ścieżek rowerowych w mieście. Idea jest taka, żeby z Rynku swobodnie dojechać na dwóch kółkach do dworca kolejowego w Kowalewie – podkreślał na sesji Rady Miejskiej burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Na razie ścieżką dojeżdżamy od Rynku przez Zamkową, Ogrodową, Słowackiego, do Targowej, gdzie rusza budowa rzeczonego łącznika. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ścieżki w powiatowej ulicy Lipowej, która dowiedzie rowerzystę do ulicy 70 pułku piechoty i dalej do Kowalewa.

Czytaj też: Ścieżki rowerowe w Pleszewie

Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska