Rozdają żywność potrzebującym

Avatar photoIrena Kuczyńska29 maja 20202min
jedz44-czolo.jpg

15 ton żywności rocznie trafia do Pleszewa z programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, który  współfinansuje  Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD.

Żywność regularnie trafia do  800 rodzin z miasta i gminy Pleszew. Z żywności unijnej korzystają podopieczni pleszewskiego Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie bo o jej przyznaniu decyduje kryterium dochodowe. Nie może ono przekraczać 1402 zł na osobę w rodzinie.
Żywność, teraz w czasie pandemii,  trafia też do osób przebywających na kwarantannie, jeśli o takie wsparcie się zwrócą. Za transport żywności i za dzierżawę magazynu, M-G OPS płaci.
Wszystko co jest przywiezione m.in. puszki mięsne, rybne, gołąbki, makarony, kasze, ryż, mleko, olej, ser żółty, soki w puszkach, gołąbki jest dokładnie liczone, spisane i dzielone wg rejestru tak, żeby każda z 800 rodzin otrzymać mogła w ciągu roku pomoc przybliżonej wartości. To co mamy, to dzielimy – mówi Justyna Zawieja – dyrektorka M-G OPS w Pleszewie.
Osoby uprawnione do odbioru żywności są zapraszane do Ośrodka telefonicznie na określone godziny, żeby uniknąć kolejek. Z żywności korzystają też bezdomni oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.
Osobom przebywającym na kwarantannie paczki a starszym i samotnym także darmowe obiady, dowożą strażacy z OSP w Kowalewie. W kwietniu takich posiłków wydano 268 – dodaje Justyna Zawieja.

Radio Centrum Żywność dla potrzebujących


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska