Seniorzy chcą się integrować

Avatar photoIrena Kuczyńska9 lipca 20203min
Czoło.jpg

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie powoli wznawia działalność. Zapraszamy pleszewskich seniorów do ogrodu w każdy czwartek, co drugi czwartek na wspólne śpiewanie i na warsztaty – zachęca Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.

Dzisiaj w czwartek – otwarcie sezonu w ogrodzie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich przy ulicy Bolesława Krzywoustego 3. Od godziny 10.00 do 16.00 można przyjść z leżakiem albo skorzystać z leżaczków czy krzesełek, którymi CWIO dysponuje. Można przynieść książkę i poczytać sobie, zwłaszcza dotyczy to osób z sąsiednich bloków. Można też przyjść i posiedzieć sobie, spotkać się ze znajomymi i wypić kawę czy herbatę, nic za nią nie płacąc. Zdaniem Lucyny Roszak – tych spotkań i rozmów, po kilku tygodniach izolacji spowodowanej pandemią, starsze osoby najbardziej potrzebują. 16 i 30 lipca od 13.30 przez dwie godziny potrwają spotkania muzyczne, które poprowadzi Gerard Studziński.

Wstęp wolny, wejście oczywiście w maseczkach. Do końca tygodnia na stronie CWIO pojawi się oferta warsztatów dla seniorów: ekologicznych, tanecznych, z ćwiczenia pamięci. Trzeba się na nie zapisać.
Warto dodać, że 15 pleszewskich seniorek już uczestniczy w warsztatach ekologicznych w ramach projektu EKOdrużyna. W CWIO ruszają też bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych m.in. w zakresie RODO, doradztwa prawnego, tworzenia projektów.

RADIO CENTRUM Seniorzy z inicjatywą


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska