Skatepark coraz bliżej – młodzież czeka

Irena Kuczyńska5 czerwca 20211min0
W Pleszewie trwa budowa skateparku, na który z niecierpliwością czekają pleszewscy miłośnicy deskorolek, rolek i hulajnóg. Otwarcie nowego miejsca rekreacji w mieście zaplanowano na 26 czerwca.
skate.jpg

Skatepark powstaje w kompleksie sportowym pomiędzy ulicą Wojska Polskiego i Alejami Adama Mickiewicza. Jeszcze w tym roku zostanie nieopodal otwarte miasteczko ruchu drogowego, a w niedalekiej przyszłości także kompleks otwartych basenów.

Na temat lokalizacji skateparku oraz jego wyglądu mogli się wypowiedzieć młodzi pleszewianie podczas konsultacji zorganizowanych przez MiG Pleszew w Zajezdni Kultury. Projekt prezentował im Maciej Bobowski „skatepark designer” z Krakowa – twórca licznych tego typu obiektów w Polsce.

Inwestycję realizuje krakowska firma, która zbudowała już ponad 400 takich skateparków w Polsce i za granicą. Inwestorem budowy skateparku jest Spółka Sport Pleszew. Koszt inwestycji sięga 490 000 złotych. Pod skatepark oddano 380 m2 terenu.

Powstaną tu miejsca, gdzie pleszewscy miłośnicy deskorolek, rolek a także hulajnóg będą mogli bezpiecznie poszaleć. Pierwotnie otwarcie skateparku zaplanowano na Dzień Dziecka, ale terminu nie udało się dotrzymać. Obsunął się o 26 dni czyli na rozpoczęcie wakacji i będzie to dzień pełen atrakcji – zapowiada rzecznik prasowy UMiG Pleszew Anna Bogacz.

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku