Ślizgawka na Rynku

Avatar photoIrena Kuczyńska13 lutego 20213min
czolo-slizgawka.jpg

Na pleszewskim Rynku powstaje ślizgawka dla najmłodszych mieszkańców miasta. Aktualnie woda zamarza. Po weekendzie dzieciaki będą mogły bezpiecznie pojeździć tam na łyżwach – powiedziała radiu Centrum Anna Bogacz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Ślizgawka powstaje na płycie rynku przed ratuszem z prawej strony, naprzeciwko fontanny, która w zimie jest uśpiona. Dno przyszłego lodowiska wyłożono folią. Wokół usypano pryzmy ze śniegu. Od strony jezdni dodatkowo zabezpieczono ślizgawkę.

W czwartek i piątek trwało napełnianie niecki wodą, która przez weekend ma zamarznąć. Od poniedziałku ślizgawka ma być gotowa. Jest oświetlona i monitorowana, zatem jest tu bezpiecznie. Można z uroków zimy korzystać także wieczorem – podkreśla Anna Bogacz.

Powierzchnia ślizgawki to 20 m x 10 metrów. Wykonana własnym sumptem z pomocą Przedsiębiorstwa Komunalnego kosztowała niewiele. Dla dzieci na pewno będzie atrakcją. Chodzi o to, żeby z uroków zimy mogły korzystać w bezpiecznym miejscu.

Pleszewski Rynek był świadkiem wielu historycznych wydarzeń i miejscem różnorodnych masowych imprez jak bicie Rekordów Guinessa, koncerty z okazji Dni Pleszewa, czy pochody pierwszomajowe albo procesje. W czasie upałów stawiano tu dla ochłody kurtynę wodną. Ale ślizgawki i to legalnie zrobionej z myślą o dzieciakach, jeszcze nie było. Na pewno zapisze się ona w historii miasta Pleszewa.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska