Sołtysi w sieci

Avatar photoIrena Kuczyńska13 maja 20192min
Beata-Mofina-nowa-sołtys-Kowalewa-odbiera-nominację-z-rąk-burmistrza-i-szefowej-Rady-Miejskiej.jpg

Pleszewscy sołtysi otrzymali nominacje oraz szkolenie w zakresie funkcjonowania w przestrzeni wirtualnej.

Szkolenie z udziałem burmistrza, obu zastępców Izabeli Świątek i Andrzeja Jędruszka, przewodniczącej Rady Miejskiej Adeli Grali – Kałużnej zorganizowano w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew w dawnym budynku dworca.

Podziękowania i kwiaty otrzymali sołtysi, którzy zrezygnowali z kandydowania lub nie zostali wybrani. Wybranym wręczono nominacje. Są w tej grupie sołtysi z długoletnim stażem oraz nowicjusze.

Wszyscy odbyli szkolenie nie tylko z wiedzy o gminie ale też w ramach e-projektu mieli szansę rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe. Dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w sieci, ale też jak założyć profil sołectwa na portalu społecznościowym a docelowo także bloga.

Jest to wielkie wyzwanie dla niektórych sołtysów, którym przydałoby się – jak mówili – szkolenie od podstaw, zaczynając od „odpalenia internetu w komórce”.

Są sołectwa m.in. Zielona Łąka, Kowalew, Kuczków, Piekarzew oraz osiedla w mieście, które od dawna w przestrzeni wirtualnej funkcjonują. Wiedzą, że to jest najlepszy sposób docierania do mieszkańców.

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska