Spotkanie z pisarzem, podróżnikiem, himalaistą

Avatar photoIrena Kuczyńska27 października 20192min
Rafał-Fronia.jpg

W niedzielę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbędzie się spotkanie z Rafałem Fronią – pisarzem, himalaistą, maratończykiem, podróżnikiem, zdobywcą ośmiotysięczników.

Rafał Fronia zasłynął internetową relacją z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew, która pełni też zadania biblioteki powiatowej, umożliwia pleszewianom poznanie ciekawych osób.

Wystarczy wspomnieć prof. Michała Rusinka -sekretarza noblistki Wisławy Szymborskiej, krytyka filmowego Tomasza Raczka, pisarza, scenarzystę Cezarego Harasimowicza, aktora Artura Barcisia czy dziennikarza, podróżnika Roberta Makłowicza.

Spotkanie z kolejnym gościem – Rafałem Fronią, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17.00. A odbywa się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Rafał Fronia uczestniczył w wyprawach w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse, zdobył Gaszerbrum II i Lhotse.

Podczas próby zdobycia Manaslu prowadził dziennik wyprawy. Wszystkie wrażenia z ataku na Manaslu oraz komentarze wirtualnych uczestników projektu, zostały zawarte w książce „Rozmowa z Górą”, którą będzie można podczas spotkania kupić.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska