Śruba Zajezdni Kultury dla pianistki Marii Rutkowskiej za “Słabą płeć”

Irena Kuczyńska11 lutego 20244min
Maria Rutkowska otrzymała tytuł Ambasadorki Zajezdni Kultury w Pleszewie. Okolicznościowy dyplom oraz statuetkę, w formie kolejowej śruby, odebrała pianistka podczas koncertu promującego płytę "Słaba płeć".
424585741_1154009175845904_4732878871796406233_n-1280x851.jpg

Tytuł i śruba przysługuje artystom, którzy wydali płytę z udziałem Zajezdni Kultury i tym sposobem promują w kraju i za granicą Pleszew i Zajezdnię.

 

Maria Rutkowska – pianistka, artystka, wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, ale też Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. W. Kilara w Pleszewie, jest bardzo aktywna w rodzinnym pleszewskim środowisku, gdzie promuje kulturę przez „K”. Płytę „Słaba płeć” nagrała z wokalistką Aleksandrą Rykowską – Kamińską i skrzypaczką Aleksandrą Lesner.

Trzy znane artystki zapraszają na promocję płyty “Słaba płeć”

Po koncercie w Zajezdni Kultury, promującym płytę, przy widowni wypełnionej do ostatniego miejsca, pleszewianka z rąk przewodniczącej Rady Miejskiej Adeli Grali – Kałużnej, odebrała dyplom i statuetkę – była to śruba kolejowa – która jest metaforą łączenie dwóch światów – kultury i kolei – tłumaczy Przemysław Marciniak dyrektor Zajezdni.

 

Aleksandra Rykowska
Maria Rutkowska, Aleksandra Lesner, Aleksandra Rykowska i Michał Kamiński
ruba kolejowa trafiła do rąk Marii Rutkowskiej – foto Szymon Furmankiewicz Śrubę Ambasadorki Zajezdni Kultury wręczyła przewodnicząca Rady Miejskiej Adela Grala – Kałużna w obecności syr. Przemysława Marciniaka oraz skrzypaczki Aleksandry Lesner i wokalistki Aleksandry Rykowskiej

 

Przemysław Marciniak – dyrektor Zajezdni Kultury ze śrubą i dyplomem dla Marii Rutkowskiej i Adela Grala – Kałużna

 

Zdjęcia Szymon Furmankiewicz

Do tej pory śruba z tytułem ambasadora ZK trafiła do dwóch panów – Jazzmena Macieja Gołyźniaka i Bartasa Szymoniaka, który nagrał w Pleszewie już dwie płyty. Warto dodać, że Maria Rutkowska w 2020 roku otrzymała tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury.

Czytaj: Maria Rutkowska Mecenasem Pleszewskiej Kultury
Czytaj: Bartas Szymoniak nagrywał klip w Zajezdni Kultury
Pianistka i trębacz nagrali płytę z muzyką z XXI wieku