Stacja biblioteka – tu jesteś u siebie – oferta na najbliższe dni

Irena Kuczyńska7 października 202112min0
W ramach projektu "Stacja biblioteka - tu jesteś u siebie" - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zaprasza na inauguracyjne spotkanie Klubu Stacja Kobiet, Klubu Podróżnika oraz kolejne spotkanie Stacji Aktywnych Rodziców i Stacji Smyka - Sensoryka...
zuzanna-Musielak-Rybak-przed-stacja-czolo.jpg

Już w czwartek na godzinę 18.00 na spotkanie z Agnieszką Cegielską – dziennikarką, prezenterką, propagatorką życia w bliskości z naturą, która uwielbia przyrodę  i żyje naturalnie, zaproszone są pleszewianki. Agnieszka Cegielska, w ramach Klubu Stacja Kobiet podzieli się poradami życia w umiarze, równowadze i zgodzie z naturą.

W niedzielę o 18.00, spotkaniem z podróżnikiem Marcinem Worochem, zainauguruje działalność Klub Podróżnika. Zrzesza on miłośników wypraw oraz tych, którzy interesują się tematyką podróżniczą. Michał Woroch – to laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki „Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę”, organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazywały się w polskiej oraz zagranicznej prasie. W najbliższą niedzielę o swoich przedsięwzięciach podróżnik opowie pleszewianom.

Natomiast we wtorek (12 X ) o 16.00 odbędzie się kolejne  spotkanie klubowe na Stacji Aktywnych Rodziców, pełne ciekawych tematów. Godzinę później Stacja Smyka – Sensoryka i Małgorzata Swędrowska z pogadanką o rozwijaniu u dzieci pasji do czytania.

Wszystkie te spotkania są możliwe dzięki grantowi pozyskanemu przez pleszewską książnicę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

I jeszcze jedno wydarzenie, kończące cykl tegorocznych spotkań z reportażystami – 14 października przyjedzie do Pleszewa Filip Springer– breportażysta, fotoreporter, autor książek, m.in. ,,Miedzianka. Historia znikania”, ,,Wanna z kolumnadą”, ,,Źle urodzone”, ,,Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

.

Od kilku dni w  bibliotece można zwiedzać wystawę fantastycznych zdjęć Magdaleny Sobczak Foto Adventure „Wszystkie twarze wsi”.