Stare dęby i młode lipy

Avatar photoIrena Kuczyńska13 listopada 20182min
Czermin-odnowa-wsi-1-1280x960.jpeg

Gmina Czermin  inwestuje w ekologię. Przy urzędzie gminy stworzono w park rekreacyjny, w Wieczynie zadbano o 35 starych dębów szypułkowych, przy kilku drogach gmina posadzi 200 lip miododajnych.

Park rekreacyjny przy UG Czermin powstał w ramach projektu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Na dawnym nieużytku – będącym przestrzenią publiczną w sołectwie, ustawiono wiatę, ławeczki, posadzono zieleń, być może pojawi się też element zabawowy – powiedział radiu Centrum wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj. Koszt 71 344 zł, z czego 30 000 zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego.

W parku w Wieczynie zabiegom pielęgnacyjnym poddano 35 stuletnich dębów szypułkowych, na co gmina pozyskała 7600 zł z WFOŚ i GW. Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przy starych dębach posadzono nowy.

I jeszcze lipy miododajne. 200 sadzonek drzew, ukochanych przez pszczoły, zostanie posadzonych w Broniszewicach, Czerminie, Wieczynie. Za sadzonki, które gmina  musi posadzić własnym sumptem, zapłaci Urząd Marszałkowski.

Radio Centrumhttp://www.rc.fm/news/czermin-pro-eko.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska