Summer Festival Pleszew

Avatar photoIrena Kuczyńska16 sierpnia 20183min
plakat.jpg

Dwa pleszewskie osiedla Królewskie i Piastowskie zapraszają mieszkańców miasta na wielką plenerową imprezę Summer Festival Pleszew 2018 – czyli „Muzyka każdego pokolenia”.

Odbędzie się ona w sobotę na placu przy ul. Mieszka I.

Summer Festiwal Pleszew wymyślili liderzy dwóch pleszewskich osiedli: Adrian Michalak – szef Piastowskiego i Sławomir Drążewski – szef Królewskiego.

Osiedla sąsiadują ze sobą. Piastowskie to największe w mieście blokowisko, na Królewskim królują domki jednorodzinne. Ulicom obu osiedli patronują królowie i książęta.

„W najbliższą sobotę od 16.00 zawładnie osiedlami muzyka i to każdego pokolenia” – podkreśla Adrian Michalak. Zaśpiewa m.in. Andrzej Cierniewski, Bartosz tecław, zespół TOLEDO, Disco boys, Two Boys.

Organizatorzy przewidują też liczne inne atrakcje i zapraszają pleszewian n ie tylko ze swoich osiedli. Warto dodać, że Summer Festval Pleszew 2018 jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zdobył w głosowaniu ponad 500 głosów i 45 000 zł. Za to i pozyskane środki od sponsorów, zabawić się w sobotę może cały Pleszew.

Tak się bawili pleszewianie na festynie w 2016 roku na Osiedlu Piastowskim Foto ZM   

Źródło: http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-summer-festival-pleszew.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska