Światło i dźwięk mają w małym palcu

Avatar photoIrena Kuczyńska21 marca 20236min
Swiatlo-i-dzwiek.jpg
W ich rękach jest światło i dźwięk w Zajezdni Kultury i w kinie Hel, ich profesjonalizm doceniają też artyści, którzy występują w Pleszewie   - Marcel Kraszkiewicz i Dawid Budziński znany jako Budzik, dzisiaj chcę o nich opowiedzieć.

 

Na pewno znają ich wszyscy, którzy bywają na koncertach i spektaklach w placówkach podlegających Zajezdni Kultury. Siedzą przed ekranami komputerów i dyrygują światłem i dźwiękiem. Efekt ich pracy możemy oglądać z widowni.

Podwójne WOW!

Doceniają ich artyści, którzy występują na pleszewskiej scenie. Zadowolenie artystów jest dla nich kluczowym elementem. Dbamy o to, aby każdy był zadowolony zarówno pod kątem obsługi, jak i jakości dostarczanego materiału – podkreśla Budzik.  Zwykle wokalistom czy muzykom „domy kultury” kojarzą się z brakiem w wyposażeniu w sprzęt i  brakiem wykwalifikowanej kadry. Kiedy przyjadą do Pleszewa, wchodzą pierwszy raz do sali widowiskowej i słychać WOW!  na widok wystroju oraz wyposażenia. Kolejne WOW jest po evencie, bo artyści są potraktowani na najwyższym poziomie – podkreślają zgodnie Budzik i Marcel.

Pracują na najlepszych technologiach

Ich zdaniem, jako instytucja publiczna Zajezdnia Kultury w Pleszewie nie odbiega jakością sprzętu od dużych firm. Pracujemy na najlepszym sprzęcie – chodzi o miksy, mikrofony, głośniki – zapewniają przyjaciele. Wiedzą oni, czego artyści oczekują na scenie. Dodają, że bardzo ich wspiera i w nich wierzy dyrektor Przemysław Marciniak.  Nigdy nie powiedział nie, kiedy przyszliśmy z jakimś pomysłem – podkreślają. Wracając do tego podwójnego WOW, to chodzi m.in. o zespół Big Cyc i Macieja Gołyźniaka.

Spektakl oświetlony i nagłośniony

Mój osobisty zachwyt wzbudzili już kilka razy – ostatnio w kinie „Hel” podczas spektaklu Teatr Co jest grane? „Mąż zmarł ale już mu lepiej i żyli długo i szczęśliwie, chociaż nie wszyscy”. Zapewniali w nim oświetlenie i oprawę dźwiękową.

Czytaj: Czarną komedię „mąż zmarł, ale już mu lepiej” wystawił Teatr Co jest grane

Własne studio nagrań

Kim są bohaterowie tego posta? Marcel Kraszkiewicz mieszka w Gołuchowie – jest absolwentem kierunku Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu  edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Uczęszczał do technikum budowy fortepianów. Teraz na kaliskiej uczelni prowadzi dla studentów warsztaty estradowe. Od 5 lat prowadzi w Gołuchowie własne studio nagrań. To tam nagrywał swoje płyty zespół „Hydra”, który uczestniczył w Festiwalu Red Smoke. Marcel realizuje też ogólnopolskie projekty dla orkiestr, chórów, wokalistów.

Inżynier realizacji dźwięku

Dawid Budziński mieszka w Gizałkach. Ale, jak mówi, już wkrótce przeprowadzi się do Pleszewa. „Budzik” jest absolwentem Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie.  Jest inżynierem realizacji dźwięku. Pracę w Zajezdni Kultury w Pleszewie otrzymał w czasie pandemii, kiedy trzeba było koncerty z udziałem publiczności, przenieść do sieci i nagrywać live. A że były duże możliwości sprzętowe, zostałem w Zajezdni – podkreśla Dawid  Budziński. Jego przygoda z dźwiękiem zaczęła się w szkole podstawowej, kiedy nagłaśniał szkolne wydarzenia.  Pasję do muzyki zaszczepił u niego tata, dzięki czemu  tradycja związana z branżą muzyczną, jest kontynuowana w rodzinie.

Video, dźwięk i światło

Ponieważ Dawid i Marcel – jako duet, przeszli w Zajezdni chrzest bojowy, świetnie się dogadują i uzupełniają, postanowili założyć firmę – i tak powstał EVENTLY . Realizują filmy reklamowe, nagrywają spoty, teledyski, nagrania z drona. Mówią, że nie ograniczają swojej działalności tylko do Pleszewa i okolicy. Są w stanie pracować w promieniu 200 km od Pleszewa. Jeszcze o nich usłyszymy. Śledzić ich można na portalu społecznościowym  TUTAJ

 

 

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska