Szczepienia seniorów w pleszewskim szpitalu

Avatar photoIrena Kuczyńska1 lutego 20212min
Szpital-czoło.jpg

W Pleszewskim Centrum Medycznym trwają szczepienia przeciwko Covid-19 dla osób starszych. Do końca marca szczepionkę przyjmie 408 osób 70 + i starszych.

Liczba oczekujących jest o wiele dłuższa, jednak rejestracja, podobnie jak w innych placówkach medycznych w kraju, została wstrzymana do odwołania.

Z informacji przekazanych radiu Centrum przez Pleszewskie Centrum Medyczne wynika, że do tej pory na szczepienia w szpitalu zapisało się 274 pacjentów w wieku 80 plus i 134 pacjentów w wieku 70 plus. Od początku szczepień populacyjnych biopreparat podano 120 osobom.  Szpital szczepionki zamawia raz w tygodniu. Wcześniej  są  wyliczane dawki potrzebne do zaszczepienia określonej liczby pacjentów, którzy znajdują się na liście.  W ten sposób nie ma ryzyka, że biopreparat  się przeterminuje.  Kiedy ponownie rozpocznie się rejestracja pacjentów,  zamówienia będziemy dostosowywać do aktualnych potrzeb – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Do tej pory szczepienia przebiegają sprawnie, zarejestrowani pacjenci są zdyscyplinowani i pojawiają się w wyznaczonym terminie, chyba że są chorzy, wtedy  szczepienie jest niewskazane.  Każdy pacjent przybywający na szczepienie odbywa z lekarzem konsultację.  Po samej iniekcji pozostaje jeszcze kwadrans pod nadzorem medyków na wypadek wystąpienia ewentualnych powikłań. Szpital przypomina, że dostępność szczepień można sprawdzać na Internetowym Koncie Pacjenta lub na Infolinii Narodowego Programu Szczepień dzwoniąc pod nr  989.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska