Szkoła Muzyczna zaprasza nowych uczniów

Avatar photoIrena Kuczyńska16 marca 20214min
Czolo-1.jpg

Państwowa Szkoła Muzyczna 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022. Szkoła prowadzi naukę gry na akordeonie, na fortepianie, gitarze, flecie poprzecznym, saksofonie, trąbce  i skrzypcach.

Nabór uczniów potrwa do 7 czerwca, ale z ofertą edukacyjną szkoły warto zapoznać się wcześniej.

W czasie pandemii szkoła muzyczna pracuje hybrydowo, zajęcia zbiorowe odbywają się zdalnie, natomiast nauka indywidualna czyli konsultacje z nauczycielem odbywają się zdalnie a za zgodą rodziców w szkole na miejscu, oczywiście w reżimie sanitarnym – zapewnia dyrektor Sławomir Moch. Aktualnie w pleszewskiej szkole muzycznej edukację odbywa 103 uczniów pod okiem 15 nauczycieli: w tym  gry na fortepianie, na flecie poprzecznym, na trąbce, na saksofonie, na akordeonie, na skrzypcach, na gitarze. Jeden nauczyciel kształci słuch i rytmikę. Szkoła prowadzi też klasę wstępną dla cztero-, pięcio- i sześcio- latków.

Wniosek na przyjęcie do szkoły można pobrać na stronie internetowej albo w sekretariacie w siedzibie szkoły przy ul. Wojska Polskiego 7. TUTAJ. Do wniosku należy załączyć zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań medycznych do podjęcia nauki w szkole. Rekrutacja potrwa do 7 czerwca, na 9 czerwca zaplanowano przesłuchania kandydatów.

Mimo, iż epidemia nie pozwala organizować popisów uczniów i koncertów, wychowanków szkoły można oglądać na portalu społecznościowym TUTAJ  a także na stronie Zajezdni Kultury, która z szkołą muzyczną współpracuje.

Zdjęcia udostępnione przez PSM 1 st. im. W. Kilara w Pleszewie

Czytaj też Sala koncertowa do zwiedzania

Otwarcie sali koncertowej w Pleszewie

Mecenas kultury i osobowość roku

Pierwszy koncert w nowej sali


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska