Targowa i rondo pod choinkę

Avatar photoIrena Kuczyńska11 grudnia 20204min
Targowa-czolo.jpg

Pandemia koronawirusa spowolniła prace przy budowie Ronda 2020 Roku na skrzyżowaniu ulic Słowackiego Bogusza i Targowej w Pleszewie oraz gruntownej przebudowie ulicy Targowej. Finał prac przewidywany jest przed świętami Bożego Narodzenia. Ulica Sienkiewicza będzie przejezdna na Sylwestra.

Przebudowa Targowej i budowa małego ronda miała się zakończyć w październiku. Jednak wykonawca złożył do władz miasta wniosek o możliwość przedłużenia terminu zakończenia prac. Powód? Pandemia, która spowodowała, że część pracowników firmy było na zwolnieniach lekarskich, bądź na kwarantannach.

Ale wszystko jest na dobrej drodze – zapewnia burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. W tych dniach rozpoczną się odbiory i zarówno Rondo 2020 Roku, jak i ulica Targowa, gdzie bardzo pracochłonna była przebudowa przejazdu kolejowego, będą gotowe. Przed przejazdem pojawią interaktywne pasy dla pieszych w wersji 3D. Będzie to naprawdę piękny kawałek, czyli po poznańsku „fyrtel”, miasta Pleszewa. Jeśli chodzi o Rondo 2020 Roku, do którego dochodzi Targowa, to teoretycznie jest przejezdne dla właścicieli okolicznych posesji. Chociaż na oficjalne otwarcie trzeba poczekać do świąt.
I jeszcze ulica Ogrodowa – jest przejezdna i gotowa od Rynku przez Zamkową do samego dworca.


Do końca roku trzeba poczekać na ulicę Sienkiewicza, gdzie trwają prace przy modernizacji kanalizacji. Finał prac przewidziano na koniec grudnia. Wtedy zostanie położona jedna warstwa asfaltu, ścieralna. I ulica będzie przejezdna. Wiosną drogowcy na moment wrócą, aby wykończyć nawierzchnię jezdni. No i drzewka się pojawią. Zgodnie z obietnicą burmistrza.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska