Targowa w remoncie od ronda do ronda

Avatar photoIrena Kuczyńska20 kwietnia 20202min
czolo-7.jpg
W Pleszewie postępują prace przy przebudowie ulicy Targowej połączonej z budową pierwszego w mieście dużego ronda.

Inwestycję realizuje miasto dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie prac zaplanowano na październik.

Na budowie praca wre, czemu sprzyja umiarkowany ruch na pleszewskich ulicach. Wyłączona jest Targowa od małego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Malińską do skrzyżowania z ulicami Bogusza i Słowackiego, gdzie powstaje rondo.

Aktualnie trwają prace w jezdni, gdzie rozdzielana jest kanalizacja ogólnospławna na sanitarną i deszczową. Zdarta jest stara nawierzchnia drogi. Docelowo Targowa będzie zupełnie nowa: otrzyma asfaltową nawierzchnię, wzdłuż której pobiegnie chodnik i ścieżka rowerowa. Zbudowany będzie też przejazd kolejowy, wszak Targowa przecina tory kolejki pleszewskiej. No i rondo, na które zabrano nawet kawałek parku miejskiego.

Docelowo wszystko będzie pięknie oświetlone a kropką nad i będą nowe nasadzenia. Przy Targowej i na rondzie wyrośnie 60 drzew, będą to grusze, platany i lipy. No i krzewy – 2600 sztuk. Zakończenie prac zaplanowano na październik.

Koszt przebudowy ulicy Targowej i budowa ronda sięga 4 100 000 złotych. Z tego 2 300 000 to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach partycypuje też powiat pleszewski, jako że ulice Bogusza i Słowackiego, gdzie powstaje rondo, są w zarządzie powiatu. Targowa należy do miasta.

RADIO CENTRUM Targowa w remoncie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska