Tytuł Templum Libri dla bibliotek w Pleszewie i w Ostrowie Wlkp.

Irena Kuczyńska21 maja 20234min
Podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotek i Bibliotekarza, pięć bibliotek publicznych otrzymało nagrodę i tytuł Templum Libri, które wręczył Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Dyrektorka Biblioteki Wojewódzkiej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Małgorzata Grupińska-Bis.
348262120_1478745906199757_7164778115845519010_n.jpg

 

Wśród nagrodzonych jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie i  Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowlińskiego w Ostrowie Wlkp.

Siła bibliotek

Na obchody Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek do centrum kreatywności Concordia Design zaproszono przedstawicieli 229 bibliotek publicznych z całej Wielkopolski. Chodziło o  okazanie wdzięczności społeczności bibliotekarskiej za jej wkład w rozwój czytelnictwa i kultury w Wielkopolsce. Dodatkowym powodem był jubileusz 75-lecia istnienia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu.  Jej dyrektorka Małgorzata Grupińska – Bis mówiła o sile bibliotek, które potrafią niezwykle szybko, w sposób niewymuszony, rozpoznać i zareagować na kulturowe potrzeby środowisk, w których działają, współtworząc jakość życia, jednocząc lokalną społeczność.

Pleszew za innowacje

Takimi miejscami na pewno są dwie biblioteki w regionie, uhonorowane przez Marszałka Wojewodztwa Wielkopolskiego tytułem Templum Libri “Świątynia Księgi”. Dyrektorka Biblioteki Publicznej MiG w Pleszewie Zuzanna Musielak – Rybak odebrała tytuł “za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022 “.

Czytaj: Na każdego coś ciekawego czeka w bibliotece

Jubileusz pstrykaczy z piórami i spodniami na szelkach

Ostrów Wlkp. za integrację

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim została nagrodzona “za bogatą, integrującą środowisko ofertę działań dla uchodźców z Ukrainy”. Dyplom odbierał dyrektor Jarosław Balcar.

Kostrzyn, Oborniki, Leszno

Pozostałe dyplomy Templum Libri trafiły do: biblioteki publicznej w Kostrzynie, za osiągnięcie wysokich wyników czytelnictwa w województwie wielkopolskim za rok 2022, biblioteki w Obornikach “za stworzenie idei festiwalu literackiego o wysokich ambicjach, promującego czytelnictwo i budującego świadomość kulturową” i  w Lesznie  “za prowadzenie bogatej i wysoce wartościowej działalności wydawniczej promującej ziemię leszczyńską i jej dziedzictwo kulturowe.”

Relacja: TUTAJ