Jubileusz Klubu Lokalni Pstrykacze PPL z perłami, piórami, w spodniach na szelkach

Avatar photoIrena Kuczyńska26 lutego 20236min
332496670_1058613735527001_6690993905042068949_n.jpg
Perły, pióra, wyraziste makijaże, wachlarze, spodnie na szelkach, stare aparaty fotograficzne - w takiej scenerii Klub Lokalni Pstrykacze PPL świętował 4. urodziny.
 Celem klubu, działającego przy bibliotece pleszewskiej, jest popularyzacja fotografii i uwiecznianie na zdjęciach wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych w Pleszewie ale też najpiękniejszych zakątków okolic Pleszewa.
Lokalni Pstrykacze i ich urodzinowi goście
Pstrykacze są wszędzie

Klub Klub Lokalni Pstrykacze PPL skupia kilkanaście osób, które nie rozstają się z aparatami fotograficznymi. Można ich spotkać wszędzie, gdzie się coś dzieje, na koncertach, na konkursach, przeglądach,  akademiach, konferencjach, rajdach, na meczach, ale też w plenerze.  Swoje fotki publikują na własnych profilach ale też na wspólnym fanpage. Pstrykacze funkcjonują przy pleszewskiej bibliotece, tam się spotykają, wymieniają  doświadczeniami, uczą się od profesjonalistów, prowadzą też  warsztaty fotograficzne dla dzieci.

Wystawy

W ciągu czterech lat urządzili kilka wystaw swoich zdjęć, które eksponują  w bibliotece lub w galerii obok w plenerze. Jedni robią fotoreportaże, inni uwieczniają na fotkach zjawiska przyrody bądź krajobrazy. Zaczęli cztery lata temu od wystawy –  “Podróż sentymentalna po powiecie pleszewskim”. Potem były kolejne  m.in. „Miłość do fotografii”, „Kulturalne PPL”,  „Summer Street”,  wystawa astrofotografii pt. „Sięgamy gwiazd” czy  „Literatura w obiektywie”.

Czytaj: Połączyła ich miłość do fotografii

Z okazji 4. urodzin Klubu zorganizowano w bibliotece photo party w stylu lat 20. XX wieku – były perły, pióra, wyraziste makijaże, spodnie na szelkach, stare aparaty fotograficzne. Powstała z tego galeria bardzo ciekawych fotek.TUTAJ
Roman Kazimierz Urbaniak


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska