Testowanie według wytycznych

Avatar photoIrena Kuczyńska6 listopada 20203min
szpital4-czolo.jpg

Pleszewskie Centrum Medyczne przygotowało specjalne wytyczne dla osób korzystających  z punktów wymazowych na terenie szpitala, w których  przeprowadzane są testy w kierunku wykrycia COVID-19.

Należy ich bezwzględnie przestrzegać. Chodzi o zachowanie bezpieczeństwa badanych i personelu oraz sprawne przeprowadzenie wymazu – podkreśla prezes Zarządu szpitala Błażej Górczyński.

Przy pleszewskim szpitalu funkcjonują dwa punkty wymazowe, każdy z nich dedykowany jest innym pacjentom.
Punkt wymazowy DRIVE THRU dla pacjentów ze skierowaniem od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, czyli od tzw. lekarzy rodzinnych,  znajduje się w zewnętrznym namiocie.  Jest czynny codziennie w godzinach od 8.00 do 12.00. Również w weekendy. Wymazy są pobierane wyłącznie od tych osób, które wcześniej się zarejestrowały telefonicznie w punkcie informacyjnym tel.  62 7420-860 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30, w  soboty i niedziele od 8.00 do 12.00.
Punkt wymazowy  wewnętrzny  dla pacjentów ze skierowaniem od lekarzy z Pleszewskiego Centrum Medycznego znajduje się obok SOR przy wejściu do  Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej i jest  czynny przez cały tydzień ale od 8.00 do 10.00. Tam testy wykonuje się tym osobom, które mają zostać przyjęte do szpitala.  – Chcemy uniknąć tzw. zakażeń krzyżowych osób  oczekujących na wymaz  i usprawnić przygotowanie dokumentacji .  Prosimy więc wszystkich o rygorystyczne  stosowanie się do  zasad i pojawienie  na badaniach o wyznaczonej godzinie – wyjaśnia  Błażej Górczyński, prezes PCM. Apeluje  do pacjentów aby nie dzwonili w celu rejestracji pod inne numery kontaktowe w szpitalu, bo w ten sposób blokują połączenia osób dzwoniących w sytuacjach alarmowych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska