Trzech na jedno miejsce w Gołuchowie

Avatar photoIrena Kuczyńska22 września 20183min
goluchow_2.jpg

Trzech kandydatów powalczy o stanowisko wójta gminy Gołuchów (pow.pleszewski). Dwóch już rozpoczęło kampanię.

Wśród nich jest aktualny wójt popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, były radny gminy Gołuchów z partii Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydat niezależny, który do niedawna pracował w UG Gołuchów.

Marek Zdunek – kandydat PSL – u jest wójtem Gołuchowa od 1990 roku. Jego rówieśnik – Czesław Szymoniak – kandydat Prawa i Sprawiedliwości był już radnym w Gołuchowie, ubiegał się też o mandat posła a nawet gościł u siebie w Tursku prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na portalu społecznościowym promuje się też jako ojciec wokalisty Bartasa. Zamierza „nadać gminie lekkości” i przywrócić prowadzenie szkoły w Kucharach.

W środku Czesław Szymoniak

Najmłodszy kandydat, niespełna czterdziestoletni Marcin Ferenc (do maja kierownik GOPS w Gołuchowie), stoi na czele trzynastoosobowego Komitetu Wyborczego Niezależni dla Gminy Gołuchów, który ma być „alternatywą między partiami”.

Niezależni dla Gminy Gołuchów  - w białej koszuli Marcin Ferenc

Zarówno Szymoniak jak i Ferenc, już rozpoczęli kampanię m.in. na portalu społecznościowym. Aktualny wójt Marek Zdunek swojego programu wyborczego na 5 – letnią kadencję dotąd nie ogłosił.

Marek Zdunek podczas uroczystości wręczenia Stanisławowi Małyszce tytułu zasłużonego dla Gminy Gołuchów i Krystyna Kubiak - wicewójt

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-wielkopolska-kto-w-goluchowie.html

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska