Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej bogaty w wydarzenia

Avatar photoIrena Kuczyńska14 marca 20235min
1678696000301.jpg
Od środy do wtorku potrwa w Pleszewie Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej. Wpisuje się w Europejski Rok Umiejętności. Program jest bogaty.

Wydarzenie, przy wsparciu wielu instytucji, organizuje Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie i Fundacja Animacja.

Go wegan i mikrodotacje

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej startuje w najbliższą środę w Zajezdnia Kultury w Pleszewie, gdzie będzie mowa o mikrodotacjach na młodzieżowe ekoakcje. W czwartek w pleszewskich szkołach odbywać się będą pogadanki o tym, jak zdobyć umiejętności potrzebne na rynku pracy. Na piątek w pleszewskim liceum, a na sobotę w bibliotece, zaplanowano spotkanie z Orestesem Kowalskim – weganinem, twórcą internetowym, który przybliży m.in. prawa zwierząt. Tytuł spotkania i książki – wymowny – „Go vegan! Czyli 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa”. KawKa

Jak odmłodzić Pleszew

W poniedziałek Kawiarnia Obywatelska w nowej cafe w kino „Hel” w Pleszewie gdzie będzie moderowana rozmowa o tym, kto będzie mieszkać w Pleszewie za 10 – 20 lat i jak zatrzymać młodych w mieście. Gościem specjalnym będzie Joanna Erbel – polska aktywistka miejska, ekspertka ds. mieszkaniowych, działaczka polityczna, socjolożka, feministka

Top in Job

We wtorek – 21 marca w pleszewskim liceum odbędzie się finał tygodnia – czyli Gala konkursu „Top in Job” najlepszy w pracy, na który szkoły nadesłały ponad 40 filmików z wykorzystaniem aplikacji Tik Tok.

Czytaj: Nakręć filmik na Tik Toku o swojej przyszłej pracy

Dotyczyły one marzeń o przyszłej pracy: rolnika, strażaka, cukiernika, lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego, fryzjera, policjanta, sprzedawcy, przedsiębiorcy, fotografa, manicurzystki, mechanika samochodowego, informatyka, programisty, serwisanta powierzchni płaskich, instruktora jazy konnej, weterynarza, trenera psów, budowlańca, designera 3D, pszczelarza, kosmetologa, stolarza, kucharza, ale też youtuberki,  nauczyciela tańca, artysta tancerz, projektantki  mody, specjalistki hand made, influencerki, recenzentki książek a nawet wróżki.

W sumie w konkursie, który wymyślił PUP z dyrektorem Piotrem Janiakiem na czele,  a przygotowały go dwie pracownice – Sylwia Wołowicz – Wolińska – doradca zawodowy i Anna Dąbkiewicz – główny informatyk w PUP, uczestniczyło 250 uczniów. Komisja pracowała w ub. tygodniu i wyłoniła laureatów.

Komisja konkursowa

 

 

Najwięcej – 60 osób z ZSP w Taczanowie Drugim, 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Kwileniu, tyle samo z SP w Kowalewie. Oprócz wymienionych placówek prace na konkurs nadesłała SP w Czerminie, w Tomicach, w Lenartowicach, Choczu, Kucharach, Jedynka, Dwójka, Trójka w Pleszewie, Zespół Placówek Specjalnych, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych, Liceum im. St. Staszica w Pleszewie.

Sylwia Wołowicz – Wolińska – doradca zawodowy i Anna Dąbkiewicz – główny informatyk w PUP,

Nagrody finansowe ufundowało Starostwo Powiatowe i firma Famot. Okolicznościowe statuetki podarował Spomasz.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska