Ulica Leśna w Gołuchowie będzie wyremontowana, wygodniej dotrzemy do Gołuchowskiego Jeziora

Avatar photoIrena Kuczyńska2 sierpnia 20233min
64c7c150c178a_o_large.jpg
Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią wypoczywać nad zalewem w Gołuchowie. Ulica Leśna, która prowadzi od DK nr 12 do Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu, będzie wyremontowana.

Gmina Gołuchów  pozyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nabór 2022. Ulica Leśna będzie w remoncie od października 2023 do maja 2024.

Jezioro atrakcyjne cały rok

Ulica Leśna może być rówieśniczką Jeziora Gołuchowskiego, które w latach 1969 /71 utworzono na gruntach wsi Gołuchów i Czerminek jako zbiornik zaporowy na rzeczce Trzemnej. Pełni on funkcje rekreacyjne i pomocnicze retencyjne dla Kaliskiego Węzła Wodnego. Rocznie z kąpieliska, w tym z domków letniskowych, korzysta nawet 30 000 osób. Ale Jezioro Gołuchowskie i Gołuchowski Ośrodek Sportu i Rekreacji  przyciąga także poza sezonem letnim.

Lasy oddały drogę gminie

Dlatego modernizacja, nadgryzionej zębem czasu drogi, jest tak ważna. I gmina może się tego zadania podjąć, ponieważ jest właścicielem drogi, którą przejęła od Lasów Państwowych. Projekt przewiduje remonty nawierzchni na całej długości a naprzeciwko ośrodka, najbliżej wejścia na kąpielisko – wymianę całej konstrukcji drogi gdzie ma powstać wysepka z pętlą do zawracania – powiedział radiu Centrum Sławomir Kowalski odpowiedzialny za gminne inwestycje.

Dla kierowców, pieszych i rowerzystów

Przy drodze powstanie ciąg pieszo – rowerowy, ku uciesze spacerowiczów i rowerzystów. Koszt inwestycji oszacowano na 2 200 000 zł z czego 2/3 to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Roboty drogowe na ulicy Leśnej w Gołuchowie potrwają od jesieni do wiosny.

Ulica Leśna w Gołuchowie

Czytaj: Remont ulicy Leśnej


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska