Ulica Poznańska będzie bardziej przyjazna dla pieszych

Irena Kuczyńska18 sierpnia 20222min
Do soboty potrwa przebudowa przejść dla pieszych na ulicy Poznańskiej w Pleszewie. Jest to kolejny etap zmiany organizacji ruchu w mieście, którego celem jest oddanie przestrzeni w centrum Pleszewa pieszym i rowerzystom
20220818_113222.jpg

Poznańska w przebudowie na odcinku od Rynku do  św. Ducha i należy się liczyć z utrudnieniami – powiedział radiu Centrum Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 Poznańska w przebudowie
Muldy na Poznańskiej
Poznańska zamknięta na odcinku od Rynku Do św. Ducha

Firma będzie się starała ukończyć prace do piątku, ale mogą się one wydłużyć, dlatego Poznańska będzie na pewno przejezdna w poniedziałek. Plan modernizacji zakłada przebudowę czyli wyniesienie przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Łąkową i przy wlocie na Rynek. Przejście w kształcie muldy będzie identyczne jak w ulicy Kaczyńskiego.

Więcej przestrzeni dla pieszych

Poszerzona też będzie strefa płatnego parkowania w ulicy Poznańskiej tak, żeby samochody parkujące, nie odbierały większej części chodnika pieszym. Kosztem jezdni będzie więc poszerzony chodnik, który dzielą piesi z autami. Pojawią się też nowe oznakowania. Koszt prac 54 000 zł. Zmiany w Poznańskiej to kolejny etap zmian organizacji ruchu w Pleszewie, który ma na celu ograniczenie ruchu aut w centrum miasta i odda nie przestrzeni pieszym i rowerzystom.

Więcej: Zmiana organizacji ruchu