W niedzielę Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska2 kwietnia 20243min
Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza w niedzielę na Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ do Marszewa pod Pleszewem. Udział w targach, do tej pory, potwierdziło 120 wystawców. W programie: darmowe konsultacje, pokaz nowoczesnego sprzętu i kiermasz ogrodniczy.

 

Wiosenne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie rozpoczynają się o godzinie 9.00. Przy czym uroczyste otwarcie z wystąpieniami zaproszonych gości, zaplanowano na placu głównym o godzinie 11.00. W samo południe odbędzie się koncert zespołu „Happy Marszew Band” z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Marszewie.  Pomiędzy 13.00 a 14.30 warto zajrzeć do hali namiotowej, gdzie zaplanowano pokazy tematyczne „Rękodzielnictwo – tradycja, relaks, dodatkowy dochód”.

Kiermasz

Targi to także prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. AGROMARSZ to raj dla działkowiczów i właścicieli przydomowych ogrodów, gdzie zakupić mogą sadzonki i gadżety ogrodnicze  ale też amatorów rodzimych produktów – chleba wiejskiego, olei tłoczonych na zimno, kozich serów, przetworów owocowo – warzywnych, mięsnych i pszczelich.

Doradztwo

Specjaliści Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oferują doradztwo nt. warunkowości oraz dobrowolnych działań dla środowiska, czyli ekoschematów. Promują również ofertę usług Ośrodka dla rolnictwa, także cyfrowych, jak platforma doradcza EDWIN i jedna z jej usług – Wirtualne Gospodarstwo. Razem z doradcami można skalkulować koszt zabiegu biologicznej ochrony zasiewów kukurydzy przed omacnicą prosowianką i zamówić wykonanie usługi Poldrony realizowanej z użyciem drona – podkreśla Wiesława Witaszak – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 7w Marszewie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska