Wakacyjna biblioteka

Avatar photoIrena Kuczyńska11 lipca 20193min
ksiaazki.jpg

Mimo wakacji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew działa na pełnych obrotach i inspiruje pleszewian do wypożyczania i czytania książek ale też do udziału w wielu ciekawych imprezach.

Czytelników, pleszewskiej bibliotece, która pełni też zadania biblioteki powiatowej, przybywa. Zwłaszcza po przenosinach do nowej siedziby na dworcu kolejowym. Co trzeci czytelnik jest nastolatkiem.

Wakacyjna oferta jest bogata. W kanikułę biblioteka weszła z pokojem zagadek, kodów i łamigłówek. W każdym tygodniu wakacji można wygrać książkę. Wystarczy  polubić  profil biblioteki na Facebooku i umieścić tam zdjęcie na temat „Wakacje z książką”.

Są też wieczory filmowe dla młodzieży, najbliższy – z komedią, 2 sierpnia. W klubie Lokomotywa spotykają się maluszki z mamami.

W czwartek w Muzeum Regionalnym „Lokalni Pstrykacze PPL” czyli klub działający przy bibliotece, zaprezentuje zdjęcia pleszewskiej przyrody.

W piątek – opowieść o Amazonii – spotkanie z podróżnikiem, miłośnikiem ekstremalnych wypraw Emilem Wittem.

Warto dodać, że na początku lipca gościli w pleszewskiej książnicy bibliotekarki z powiatu kaliskiego. Były pod wrażeniem budynku ale też tego, co się w nim dzieje.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska