Warianty 11 – stki

Irena Kuczyńska4 lipca 20182min
Ulotka_informacyjna_konsultacje_S-11_powiat_pleszewski112.jpg

Ponad 700 mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew oficjalnie odniosło się do propozycji przebiegu drogi ekspresowej S-11, która w trzech możliwych wariantach została przedstawiona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Kilka tygodni trwały dyskusje nad wariantami przebiegu drogi S-11, której tak naprawdę wszyscy bardzo chcą, ale każdy wybiera inny wariant w zależności od tego, gdzie zamieszkuje i czy nowa droga nie spowoduje rewolucji w jego dotychczasowym życiu.

Opinia UMiG Pleszew skupia się na czterech priorytetach: zachowaniu integralności terytorialnej miejscowości, przez które trasa drogi S-11 ma przebiegać, uwzględnieniu aspektów społecznych takiej inwestycji, uszanowaniu w możliwie największym stopniu istniejącej zabudowy oraz terenów zieleni i obszarów cennych rolniczo.

Zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek przypomniał radiu Centrum, że wydając decyzje o warunkach zabudowy, miasto od lat uwzględniało ewentualny przebieg drogi szybkiego ruchu przez gminę Pleszew.

Początek ma brać w Piekarzewie na skrzyżowaniu dróg na Kowalew i Korzkwy, dalej “odbijać” na dawną fabrykę cukierków przy 70 pułku piechoty, stąd biec ku Foluszowi, Zielonej Łące, na Taczanów.

Droga jest ważna dla rozwoju Pleszewa i nie może omijać miasta szerokim łukiem – podkreśla Jędruszek.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-warianty-11-tki.html