We Wszystkich Świętych busikiem dojedziesz na cmentarz

Irena Kuczyńska30 października 20232min
W Pleszewie od wtorku godziny 6.00 rano do czwartku 6.00 rano będzie na ulicy Kaliskiej przy cmentarzu będzie obowiązywać jeden kierunek ruchu. 1 listopada po mieście będzie kursować bus PL 1 od godziny 10.00 do 17.06. Nie przewiduje się kursów autobusu PLA
pomniczek.jpg

 

Jak co roku, Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie, na okoliczność Wszystkich Świętych, wprowadza  zmiany organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej w sąsiedztwie  cmentarza parafialnego.

Kaliska jednokierunkowa

I tak od wtorku godziny 6.00 rano do czwartku godziny 6.00 rano na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną – Piaski do skrzyżowania z ul. Niepodległości, obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Tam też będzie można zaparkować samochód. Od strony Kalisza do centrum Pleszewa wjechać będzie można od ul. Kilińskiego. Parkowanie aut we Wszystkich Świętych przewidziano też na Starym Targowisku.

Busik zamiast autobusu

W tym roku, po raz pierwszy od lat, we Wszystkich Świętych nie będzie kursować autobus Pleszewskich Linii Autobusowych spod szpitala na cmentarz komunalny. Za to odbywać się będą kursy komunikacji miejskiej – bus linii PL 1 będzie kursować wg codziennego rozkładu – pierwszy kurs spod cmentarza komunalnego o 10.01, ostatni o godzinie 17.06.

Busikiem na cmentarz
Msze na cmentarzach

Dla przypomnienia – o godzinie 12.00 w Pleszewie rozpocznie się msza św. za zmarłych na cmentarzu przy kościele św. Floriana. O 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Piaski i o 15.00 na cmentarzu przy ul. Kaliskiej.

Słuchaj: Rozmowa z proboszczem ks. Darkiem Brylakiem o cmentarzu przy Kaliskiej