Wianki i Świętojanki z przyjaciółmi gminy w Gołuchowie

Avatar photoIrena Kuczyńska18 czerwca 20233min
NOC-SWIETOJANSKA-PLAKAT-Z-LOGOTYPAMI.png
Stowarzyszenie „Przyjaciół Gminy Gołuchów” zaprasza na widowisko plenerowe "Noc Świętojańska", które rozpocznie się w piątek 23 czerwca o godzinie 22.00 w parku Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

 

Tradycyjne wianki to widowisko, w choreografii Agaty Niedzielskiej, zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice oraz Zespół Tańca Ludowego Kosynierzy z Jankowa Przygodzkiego

Zagrają i zaśpiewają

Impreza odbędzie się na wielkiej łące poniżej Oficyny – artystów od publiczności oddzielać będzie rzeczka. Pięćdziesięcioosobowy Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” oraz Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy” przeniesie publiczność w magiczny czas Kupały – jako święta związanego z przesileniem dnia z nocą. Artyści przedstawią obrzędy nocy zwanej też świętojańską.

Wianki i Świtezianki

Przed spektaklem, który rozpocznie się o godzinie 22.00, odbędą się warsztaty plecenia sobótkowych wianków przynajmniej dla 30 osób – powiedziała radiu Centrum Agnieszka Sobczak – prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Gołuchów. Owe wianki, będą puszczane przez Świtezianki, na wodę w czasie trwania obrzędu. Wstęp na widowisko jest bezpłatny.

Unia dołoży do imprezy

Jest ono promocją lokalnego dziedzictwa, jaką jest Noc Świętojańska, na organizację którego Stowarzyszenie pozyskało grant ze środków unijnych. Partnerami projektu są Gmina Gołuchów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołuchowie, Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Uczestnicy sobótkowej zabawy zostaną ugoszczeni ciastem, czekają też na nich inne niespodzianki.

SPONSORZY wydarzenia:
1.PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE MAR-PIEK MARIUSZ HULAK 63-322 GOŁUCHÓW KWIATOWA 58
2. AGNIESZKA MIKLASZEWSKA-WOŹNIAK „AGA- WÓZKI WIDŁOWE” UL. OSTROWSKA 90 62-811
KOŚCIELNA WIEŚ3.MACIASZEK KAROL 63-322 GOŁUCHÓW KUCHARY 15E4.APTEKA POD PLATANEM HAŁAS & ŁUBIŃSKA SP.J. 63-322 GOŁUCHÓW UL.MICKIEWICZA 1A
5.Władysław Pakuła Wood Pak Sp. z o.o. Bogusławice 32 a, 63-322 Gołuchów
6.Janusz Walendowski P.P.H.U.Ślusarstwo-Kotlarstwo Walendowscy, Tursko 47, 63-322 Tursko

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska