Wakacje z questami i z nagrodami w konkursie marszałka

Irena Kuczyńska18 lipca 20226min
Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w konkursie związanym z Wielkopolskimi Questami. Jest ich w Wielkopolsce około 100, w tym 6 w powiecie pleszewskim.
Konkurs-Wakacje-z-questami_Artykul.jpg

W tym roku Wielkopolskie Questy obchodzą 10 lat. Jest ich w Wielkopolsce około 100.  Marszałek zaprasza do zwiedzania Wielkopolski z questami i do udziału w konkursie na rozwiazanie jak największej liczby questów, potwierdzonych zdobyciem odcisku pieczęci na karcie konkursowej. Questy to doskonały sposób na zwiedzanie i aktywne zdobywanie wiedzy.

W Pleszewie i okolicy

Uczestnik zabawy, wykorzystując mapę i rymowaną opowieść z licznymi zagadkami, wędruje trasą questu, poznaje historię i zwiedza. W Pleszewie trasy questów są 3 a właściwie 4, bo quest śladami pleszewskiego 70. pułku piechoty, nie należy do Wielkopolskich Questów, ale jest wart przejścia.

Quest 70 pułku piechoty

Wśród tych, które można zgłosić do konkursu Wakacje z questami, są 3 questy: “Śladami historii Pleszewa”, Spacer po pleszewskiej stacji kultury”  oraz Rowerowa wyprawa w przeszłość Pleszewa i okolic czyli przejazd 28 – kilometrowej trasy Pleszew – Kowalew – Fabianów – Lutynia – Suchorzew – Pleszew i odkrywanie ciekawostek historyczno – krajobrazowych. Foldery można otrzymać w bibliotece  w Pleszewie albo wydrukować z internetu.

quest rowerowy

Czytaj też: Quest i w drogę

W Gołuchowie

Dwa kolejne questy dotyczą Gołuchowa – pierwszy prowadzi ‘”Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej” , drugi to Wędrówki dendrologiczne po gołuchowskim parku . Ulotki z mapkami znaleźć można w OKL-u albo w internecie.

Czytaj też: Paulina opowiada o Izabelli

W Choczu

W powiecie pleszewskim jest jeszcze jeden quest – w Choczu – śladami kardynała Jana Aleksandra  Lipskiego – najsławniejszego choczanina Polski przedrozbiorowej. Konkurs,  ogłoszony przez marszałka, trwa do końca wakacji.

Czytaj: Chocz – quest