Wolontariusze na Garażówce i na spektaklu w kaliskim teatrze

Avatar photoIrena Kuczyńska17 lutego 20234min
330284177_1341986293311543_2948273704572545500_n.jpg
Najpierw przez 25 godzin pracowali przy organizacji II Pleszewskiej Garażówki, potem 2 godziny spędzili w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie oglądali spektakl "Szalone nożyczki" - pleszewscy wolontariusze z grupy młodzieżowej i Senioralnego Centrum Wolontariatu.

 

Cztery dni trwały prace związane z organizacją II Pleszewskiej Garażówki. Pleszewianie dostarczyli do Zajezdni Kultury tysiące przedmiotów, które innym osobom się przydały – otrzymały drugie życie, nie trafiły na śmietnik.

Garażówka w Zajezdni

Garażówkę organizowała Fundacja Animacja z prezeską Lucyną Roszak na czele, przy wielkim zaangażowaniu wolontariuszy zarówno nastoletnich jak i tych w wieku 60 plus. Najpierw trzeba było przedmioty na Garażówkę zgromadzić, przetransportować do Zajezdni Kultury, porozkładać na stołach, wyeksponować a potem przez trzy dni dyżurować. Na końcu posprzątać i spakować resztki, które odwieziono na PSZOK.

Wolontariusze na Garażówce
Wolontariusze na Garażówce
Wolontariuszki – seniorki na Garażówce
Wolontariusze na Garażówce
Spektakl w teatrze

Zgodnie z planem, zebrane podczas Garażowki pieniądze – a było ich 4835,38 zł, są przeznaczone na wsparcie pleszewskich seniorów. Z tych środków, w czasie ferii, młodzi wolontariusze zorganizowali pleszewskim seniorom potańcówkę. Zakupiono też bilety na spektakl „Szalone nożyczki” w kaliskim teatrze, na który pojechali wolontariusze zaangażowani w Garażówkę.

Wolontariusze przed teatrem

Młodzi i starsi, bo integracja między pokoleniami, to wartość dodana do wydarzeń z udziałem wolontariuszy.

Wskazała mordercę

W rozwiązywaniu zagadki kryminalnej uczestniczą widzowie. We wtorek osobą, która wskazała na mordercę, była Emilia Golińska – animatorka z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich. Nawet na scenę została wywołana, ku uciesze pleszewskiej publiczności.

Szalone nożyczki – Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska