WOŚP stroi instrumenty, hitem Orkiestry są lalki “Jurek”

Irena Kuczyńska29 stycznia 20214min
Lalka-Jurek-czolo.png

Różnymi sposobami będą zbierane w Pleszewie i w Gołuchowie pieniądze na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Pleszewie będzie kwesta do puszek, biegi, gra terenowa, będą przejazdy kolejką z Pleszewa do Kowalewa za wrzut do puszki.

Po gminie Gołuchów będą jeździły samochody a w nich wolontariusze z puszkami. W obu miejscowościach, w internecie, odbędą się licytacje fantów. I w Pleszewie i w Gołuchowie hitami będą lalki “Jurek”.

W samo południe spod stacji benzynowej w Kościelnej Wsi wyruszą na trasy oklejone samochody z muzyką z głośników, tak żeby każdy słyszał i mógł wyjść do wolontariuszy z gotówką.

Trasa aut na bieżąco będzie relacjonowana na live na Facebooku na profilu Niezależni dla Gminy Gołuchów LINK TUTAJ. Między 15.00 a 16.00 odbędzie się licytacja. Chociaż gadżety z lalką “Jurek” wydzierganą z włóczki przez Annę Wróblewską można już licytować na FB. Zebrane w czasie objazdu gminy do puszek pieniądze, wolontariusze dostarczą do sztabu Jacka Króla.

W Pleszewie licytacja, która potrwa od 15.00 do 16.00 na kanale You Tube Zajezdni Kultury w sieci LINK TUTAJ została podzielona na odsłony zaś fanty z numerami telefonów do nich przypisanych, można oglądać na profilu Domu Kultury LINK TUTAJ i sztabu WOŚP LINK TUTAJ Także tu hitem jest lalka “Jurek”, przekazana przez Sztab główny w stolicy, opatrzona nr 50.

Za wrzut do puszki będzie można w niedzielę przejechać się ciuchcią do Kowalewa o 13.00, 13.30, 14.00 i 14.30. Nie zabraknie w Pleszewie tradycyjnego biegu “Policz się z cukrzycą” chociaż na nieco innych zasadach, a nawet maratonów. Anonimowy sponsor wrzuca do puszki 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr.

Od rana po Pleszewie będą chodzić uczestnicy Gry Miejskiej WOŚP GO. No i wolontariusze z puszkami. W Pleszewie będzie ich ponad 100. Napełnione puszki będą przynosić do sztabu w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie będą liczone. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym. Każdy wolontariusz oprócz identyfikatora otrzyma jutro rano też maseczkę i środek dezynfekcyjny.

W Gołuchowie będzie kwestować 44 wolontariuszy.  Od kilku tygodni napełniają się też e-skarbonki oraz puszki w sklepach, przychodniach, zakładach usługowych.

O początkach pleszewskiego grania w Orkiestrze Owsiaka TUTAJ