Wróciła płatna strefa, od czerwca drożej

Avatar photoIrena Kuczyńska4 maja 20203min
Strefa-czolo.jpg

Od 4 maja została ponownie uruchomiona Strefa Płatnego Parkowania w Pleszewie na starych zasadach. Od 1 czerwca drożeje parkowanie na pleszewskim Rynku.

Zmiany mają pomóc w większej rotacji aut na Rynku. Obecnie większość zaparkowanych samochodów, zajmuje miejsca parkingowe przez cały dzień, na co narzekają właściciele sklepów w Rynku  – podkreśla burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.
Do końca maja obowiązują jednakowe ceny za parkowanie w całej Strefie Płatnego Parkowania czyli 2 zł za pierwszą godzinę postoju, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią i 2 zł za kolejne godziny. Parkomaty będą regularnie dezynfekowane, ale władze miasta Pleszewa  zalecają korzystanie z aplikacji MoBilet, żeby jednak, w miarę możliwości, parkomatu nie dotykać. Szczegółowych informacji udziela Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Duszczak, tel. 62 580 11 87.

Od 1 czerwca zmiany i nowe ceny. Pleszewska Strefa zostaje podzielona na dwie podstrefy. Do podstrefy „A” będzie należał Rynek, pozostałe ulice to podstrefa „B”.
W tej podstrefie  opłaty za parkowanie pozostają na dotychczasowym poziomie.  Natomiast w podstrefie „A” czyli na pleszewskim Rynku  od 1 czerwca pierwsza godzina parkowania kosztować będzie  4 zł, druga  – 4,50 zł, trzecia – 5 zł, a kolejne – 4 zł. Kupując bilet w podstrefie ,,A” będzie można przestawić auto do podstrefy „B”, zamiana w drugą stronę nie będzie możliwa. Minimalny czas postoju  nadal będzie wynosił 15 minut, tylko na Rynku będzie to kosztować 1 zł, na pozostałych ulicach 50 groszy.
Wyższe będą także opłaty abonamentowe w podstrefie ,,A”. Tygodniowy abonament wyniesie  60 zł, miesięczny 200. W przypadku podstrefy ,,B” będzie to niezmiennie 30 zł za tydzień i 100 zł za miesiąc. I uwaga! Nie będzie w Rynku możliwości wykupu abonamentu dla mieszkańców, pozostanie tylko komercyjny.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska