Wszystkich Świętych – zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

Avatar photoIrena Kuczyńska28 października 20223min
cmentarz.jpg
Od soboty 29 października do środy 2 listopada w Pleszewie przy ulicy Kaliskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną - Piaski do skrzyżowania z ulicą Niepodległości obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.

We Wszystkich Świętych Pleszewskie Linie Autobusowe uruchamiają autobus spod szpitala na cmentarz komunalny.

Wszystkich Świętych tuż tuż Adam Staszak – dyrektor Muzeum Regionalnego oprowadza po cmentarzu przy ul. Kaliskiej

 

Jeden kierunek ruchu przy cmentarzu

Ruch jednokierunkowy na ulicy Kaliskiej  od skrzyżowania z Wodną Piaski do skrzyżowania z ul. Niepodległości Zarząd Dróg Powiatowych wprowadza w sobotę o godzinie 6.00. Obowiązywać będzie przez Wszystkich Świętych – do 2 listopada 6.00 rano.

Wszystkich Świętych tuż tuż… Spacer po cmentarzu z dyrektorem Muzeum Regionalnego Adamem Staszakiem

W tym czasie, na zamkniętym odcinku jezdni przy ul. Kaliskiej, wyznaczono parking. Parkować można też na Starym Targowisku. Do cmentarza przy Kaliskiej, zwłaszcza do nowych kwater, można też dotrzeć od ulicy Piaski.  Od soboty do wtorku, wjazd do centrum Pleszewa od strony Kalisza, odbywać się będzie ulicą Kilińskiego.

 

Autobusem na cmentarze

We Wszystkich Świętych Pleszewskie Linie Autobusowe uruchamiają dodatkową linię autobusową  C od szpitala przy ul. Poznańskiej do cmentarza komunalnego przy ul. Piaski. Przewidziano 6 kursów – pierwszy spod szpitala o 10.10, ostatni o 15.10. W drogę powrotną pierwszy autobus wyruszy spod cmentarza o 10.40 i tak co godzinę do 15.40. Trasa autobusu biegnie przez główne pleszewskie osiedla, przez Rynek, obok cmentarza przy Kaliskiej na Piaski.

Droga powrotna wiedzie przez Zieloną Łąkę, Wojska Polskiego, wszystkie osiedla, Rynek, Poznańską do szpitala. Linia C – rozkład dostępny TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska