Z Tolkienem przez Pleszew ze smartfonem po hulajnogę

Irena Kuczyńska29 lipca 20224min
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie zaprasza  na premierę pierwszej gry mobilnej  stworzonej przez  bibliotekarzy "Z Tolkienem przez Pleszew".
IMG_20220729_093315.jpg
Warunkiem udziału w grze “Z Tolkienem przez Pleszew” jest posiadanie smartfona/tabletu z mobilnym dostępem do Internetu i uruchomioną funkcją GPS.
Z Tolkienem przez Pleszew
“Hobbit” i “Władca pierścieni”

Utwory Johna Ronalda Reuela Tolkiena m.in. “Władca Pierścieni” “Hobbit czyli tam i z powrotem”, “Silmarilion” to ulubione lektury, zwłaszcza młodych czytelników, których brytyjski pisarz wprowadza w świat fantazji. Także w pleszewskiej bibliotece jego utwory cieszą się dużą popularnością, stąd pomysł na grę “Z Tolkienem przez Pleszew”.

Wymyślili grę
Anna Ciesiółka i Mateusz Walerowicz, którzy mobilną grę opracowali, zdradzają, że podczas wędrówki po mieście, na trasie liczącej 2 600 metrów, jej uczestnikom towarzyszyć będzie duch pisarza, opowiadającego o swojej twórczości.  Gra polega na odpowiadaniu na pytania, co pozwoli, jednym wiedzę o Tolkienie zweryfikować, innych – zainspirować do czytania. Na osobę, która zdobędzie najwięcej punktów, czeka hulajnoga z kaskiem, na zdobywców II i III miejsca  słuchawki bezprzewodowe.
Mateusz Walerowicz czyta Tolkiena
Grać każdy może
Udział w grze może wziąć każdy, nawet dziesięciolatek, któremu rodzice wyrażą zgodę. Albo będą mu towarzyszyć. Wystarczy smartfon z naładowaną baterią, dostępem do internetu, z uruchomioną funkcją GPS, zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore). Start o 16.00 spod biblioteki a potem gra poprowadzi do mety. Reszta to tajemnica, którą mają odkryć w niedzielę ci, którzy wybiorą się na spacer “Z Tolkienem przez Pleszew”.