Zajezdnia Kultury w sieci

Avatar photoIrena Kuczyńska28 kwietnia 20205min
czolo-8.jpg

Tylko w Pleszewie, koncerty na żywo z interaktywną publicznością z Zajezdni Kultury. Pierwszy już 3 maja o godzinie 19.00 „Jacek Szwaj Trio”. Przez Facebooka lub bezpośrednio na YouTube.

Przygotowania do koncertu na żywo trwały dwa tygodnie. Trzeba było wykorzystać to, czym Zajezdnia Kultury dysponuje, dokupić nowe narzędzia, nauczyć się miksowania obrazu z kilku kamer – powiedział radiu Centrum Przemysław Marciniak – dyrektor Domu Kultury w Pleszewie.


Dziękuje on za wsparcie Jackowi Kościanowskiemu, Dawidowi Budzińskiemu, Monice Kucharczyk i Dariuszowi Niemczewskiemu oraz Markowi Orłowskiemu z telewizji Proart, która jest partnerem cyklu koncertów.
Wdzięczny jest burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi za zielone światło dla przedsięwzięcia i możliwość wprowadzenia zmian w budżecie Domu Kultury.

Zaprasza wszystkich do oglądania i komentowania pierwszego koncertu w niedzielę 3 maja o 19.00 na profilu Domu Kultury na Facebooku, gdzie będzie aktywny link ale też bezpośrednio na kanale Youtube. Każdy, kto w swoim telefonie ma internet, może w koncercie uczestniczyć. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Jacka Szwaja pleszewianie dobrze znają. I lubią. Dyrektor Przemysław Marciniak nazywa go nawet przyjacielem Zajezdni. Muzyk gościł też w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w 2015 roku.
RELACJA TUTAJ

W 2018 roku akompaniował podczas pokazu filmu niemego „Bestia” w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. RELACJA  TUTAJ
Warto dodać, że Jacek Szwaj akompaniuje poznańskiej wokalistce Hannie Banaszak. W najbliższą niedzielę zagra na scenie w Zajezdni Kultury dla wszystkich, którzy włączą smartfony, tablety i komputery!  Apeluje do młodych, żeby rodzicom i dziadkom pomogli uruchomić sprzęt, dzięki któremu włączą się oni w to niezwykłe przedsięwzięcie.

Jacek Szwaj i jego trio zapoczątkuje cykl koncertów nadawanych  na żywo ze sceny Zajezdni Kultury. W ambitnych  planach  Przemysława Marciniaka są kolejne koncerty, gdzie artysta lub artyści grają lub śpiewają na scenie w Zajezdni Kultury, a publiczność ogląda ich w internecie.
Koncertów będzie w sumie 10. Uwzględnione będą  potrzeby  osób o różnych gustach muzycznych. Występować  na scenie mogą tylko grupy niewielkie, bo na scenie i podczas transmisji  trzeba zachować wszystkie przepisy dotyczące liczby osób oraz odległości między nimi.  W czasie transmisji mogą być tylko muzycy, akustyk i kamerzyści. Są osobne garderoby, maseczki, środki dezynfekcyjne – podkreśla dyrektor Marciniak.

Tematyka koncertów będzie różnorodna i zaspokoi gusty muzyczne wielu osób o różnych upodobaniach. Być może wystąpi znany w Pleszewie kontratenor Tomasz Raczkiewicz z muzyką operetkową, może być hip hop dla młodych. Planuje powtórzenie koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Marii Rutkowskiej i Oli Lesner.

RADIO CENTRUM  Koncerty w Zajezdni


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska