Zamknięta „Poradnia dla zdrowia” – pacjenci w strachu

Avatar photoIrena Kuczyńska13 października 20202min
Poradnia-2.jpg

Mieszkańców Gminy Gołuchów zaniepokoiła informacja o zamknięciu do odwołania Poradni NZOZ „Dla zdrowia” Janusza Liberskiego.
Pojawiła się ona w poniedziałek na drzwiach od zamkniętej poradni. Wójt gminy Gołuchów Marek Zdunek zapewnia radio Centrum, że pacjenci doktora Liberskiego nie zostaną pozostawieni na łasce losu.

Poradnia jest zamknięta, bo doktor się rozchorował, ale razem z wójtem szuka wyjścia z tej trudnej sytuacji. Na przykład na dzisiejsze (worek) popołudnie znalazł lekarza, który doraźnie go zastąpi. Ale trzeba znaleźć inne, stałe rozwiązanie, bo z informacji przekazanych radiu Centrum przez wójta Marka Zdunka wynika, że dr Janusz Liberski raczej nieprędko wróci. A lekarza na tzw. cały etat bardzo trudno teraz znaleźć.

Zanim więc nie znajdzie się stały lekarz chętny na przejęcie kontraktu Janusza Liberskiego, pacjenci, którzy muszą natychmiast skorzystać z pomocy lekarza, mogą udać się do drugiej przychodni w Gołuchowie, gdzie zostaną przyjęci. Takie zapewnienie uzyskało radio Centrum.
Mogą też pojechać do Pleszewa lub do Kalisza. Sytuacja jest trudna, zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym, kiedy więcej osób choruje, dlatego życząc panu doktorowi Liberskiemu szybkiego powrotu do zdrowia i do swoich pacjentów w gminie Gołuchów, będziemy poszukiwać lekarza, który go zastąpi – zapewnia wójt Marek Zdunek.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska